Firmy prześcigają się dziś w serwowaniu udogodnień dla swoich pracowników. Obok co raz nowocześniejszych ekspresów do kawy normą stają się cotygodniowe dostawy świeżych owoców, czy też zniżki na obiekty sportowe. W żadnym biurze nie może jednak zabraknąć, przynajmniej latem, dystrybutorów czystej wody pitnej.

Czym są dystrybutory na wodę?

Dystrybutory na wodę składają się zwykle z części stojącej oraz wymiennych butli z wodą o pojemności 18,9 litrów, choć dostępne są również butle 11-litrowe. Wyposażone są w systemy chłodzenia oraz podgrzewania wody, co pozwala na natychmiastowe jej spożycie, jak również zalanie nią na przykład kawy czy zupki chińskiej.

Dzięki podajnikowi plastikowych kubeczków, dołączonemu do urządzenia, wody można napić się w dowolnym momencie, bez potrzeby noszenia ze sobą kubka.

Rodzaje dystrybutorów

Oprócz różnic w rozmiarach butli, istnieją także inne specyficzne cechy urządzeń, zależne od ich marki. Na rynku dostępne są zarówno dystrybutory na wodę do postawienia na blacie, jak i odpowiednio większe, stojące bezpośrednio na podłodze. Ponadto pojawiają się różnorodne rozwiązania estetyczne, a producenci nadają swoim sprzętom co raz bardziej ekskluzywny wygląd.

Oprócz samych urządzeń warto zaopatrzyć się w stojaki niezbędne do przechowywania pełnych lub zużytych butli – choć niektórzy dostawcy zapewniają je bezpłatnie. Firmy oferują zwykle niegazowaną wodę źródlaną. Istnieją jednak również dystrybutory pozwalające na gazowanie podawanej wody, choć ich cena jest stosunkowo wyższa.

Jak zamówić dystrybutor?

Można zaopatrzyć się w dystrybutory do biura na dwa sposoby – skorzystać z usług wynajmu u dostawcy lub po prostu go zakupić. W pierwszym przypadku płacimy miesięczny czynsz, który wynosi około 50-100 zł. Cena obejmuje najczęściej instalację dystrybutora w biurze, okresowe dostawy wody (np. co 4 tygodnie) oraz serwisowanie urządzenia. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne z racji zdejmowania z nabywcy obowiązków logistycznych związanych z dostawą wody. Dodatkowo po upływie czasu umowy może on zrezygnować z urządzenia.

W przypadku kupna, trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia pełnych kosztów nabycia dystrybutora, a także zadbania o regularne dostawy wody.

Podajniki wody zdążyły już zostać niezbędnym elementem wyposażenia biura. Przed wybraniem oferty dla swojej działalności warto zapoznać się ze stale rosnącym rynkiem dystrybutorów tak, by wybrać dla siebie najodpowiedniejsze rozwiązanie.

Artykuł powstał we współpracy z Yazamco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here