Franczyza – dobry pomysł dla osób, które straciły pracę

Trudna sytuacja na rynku pracy odbija się na pracownikach. Wielu z nich w obliczu kryzysu z dnia na dzień utraciło źródło dochodu. Podczas poszukiwania możliwych alternatywnych metod uzyskania przychodu niektórzy trafiają na hasło „sieć franczyzowa”. Okazuje się, że można otworzyć opłacalny biznes w oparciu o franczyzę. Na czym to dokładnie polega i czy rzeczywiście jest to korzystne?

Mały wkład początkowy to podstawa

Osoby, które utraciły pracę, często poszukują nowego zajęcia, w innej branży, często nie dysponując dużym kapitałem. To zrozumiałe, bo przecież oszczędności w pierwszej kolejności przeznaczane są na bieżące cele życiowe.

Opcja z niskim wkładem własnym to dobry pomysł na biznes. Franczyza z niektórymi partnerami biznesowymi rozpoczyna się od kwoty 5 tysięcy złotych. Taka opłata początkowa przeznaczana jest na przykład na zakup kasy fiskalnej, opłatę koncesyjną oraz zakup wybranej grupy towarów. W zamian przyszły franczyzobiorca otrzymuje pełne zaplecze usługowe – wynajęty oraz wyposażony i zatowarowany sklep, który praktycznie od początku jest rentowny.

Pewny pomysł na biznes – franczyza z rozpoznawalną marką

Liczysz na pewny i praktycznie natychmiastowy zysk z franczyzy? Kluczem do sukcesu będzie współpraca z rozpoznawalną wśród klientów marką, w powszechnej branży, jak spożywcza. Klienci przyzwyczajeni do robienia zakupów w danej sieci przychodzą do jej placówek niezależnie od lokalizacji. Po prostu – wiedzą, czego się spodziewać i tego oczekują od danego punktu.

Znana sieć franczyzowa to szansa na odniesienie sukcesu w biznesie, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Odchodzi problem wdrażania na rynek nowej marki, promowania jej i mozolne budowanie bazy klientów. Dla osób, które z dnia na dzień utraciły możliwość zarabiania pieniędzy, ma to kluczowe znaczenie.

Atrakcyjny przychód podstawowy po spełnieniu określonych warunków

Uzyskiwana co miesiąc kwota w przypadku franczyzy może być więc znacznie wyższa od zarobków „na etacie”, a jednocześnie jest ona bardziej pewna i stabilna w porównaniu z własną działalnością gospodarczą nieopierającą się na współpracy franczyzowej.

Jednocześnie po spełnieniu określonych warunków można uzyskać nawet do kilkanaście lub kilkadziesiąt  tysięcy złotych przychodu miesięcznie.

Sieć franczyzowa – alternatywa na rynku pracy w dobie pandemii

Czy opisywany model to dobry pomysł na biznes? Obecna rzeczywistość wymusza pewne zmiany na rynku pracy. Dla wielu osób, które utraciły pracę, jest to świetny pomysł na biznes. Franczyza pozwala wystartować praktycznie „od zera” i osiągać relatywnie duże zyski już w pierwszych miesiącach działalności. Warto więc przemyśleć tego typu rozwiązanie.

Przedtem warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat franczyzy na stronie internetowej franczyzodawcy lub skontaktować się z przedstawicielem sieci i porozmawiać o wszystkich „za” i „przeciw”. Pamiętajmy, że w dobie pandemii, warto wykorzystać każdy pomysł na biznes. Franczyza sklepu spożywczego jest zaś jednym z tych pomysłów, które mogą sprawdzić się świetnie nawet w czasach spowolnienia gospodarczego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here