środa, Kwiecień 8, 2020

Tusz HP 963 XL – jak ograniczyć wydatki na materiały eksploatacyjne w firmie!

0
Tusz HP 963 XL

W wielu biurach i firmach wykorzystuje się drukarki z serii HP OfficeJet Pro. Te wielofunkcyjne urządzenia świetnie sprawdzają się w codziennej pracy. Posiadasz właśnie takie modele w swoim przedsiębiorstwie? Wyjaśniamy, jak ograniczyć wydatki na kompatybilne wkłady do tych drukarek, czyli tusz HP 963 XL!

Firmowy budżet obejmuje także tzw. materiały eksploatacyjne, do których zaliczają się m.in. kartridże do drukarek. Takie wkłady potrafią wygenerować wydatki nawet rzędu kilku tys. złotych rocznie! Dowiedz się, jak taniej kupić tusz HP 963 XL!

Ile kosztuje tusz HP 963 XL?

Tusz HP 963 XL to większy wariant wkładów kompatybilnych z modelami drukarek z serii HP OfficeJest Pro (9010, 9020, 9013, 9023). W sprzedaży dostępne są cztery warianty kartridżów, z palety CMYK: Cyjan – niebieski, Magenta – różowy, Yellow – żółty oraz Key Colour – czarny. Kolorowe wkłady kosztują po ok. 130 zł i wystarczają na zadrukowanie 1600 stron. Czarny tusz jest dostępny w cenie ok. 180 zł, z wydajnością 2000 stron. Wszystkie kolory razem umożliwiają uzyskanie szerokiego spektrum barw. Można je kupić nieco korzystniej w pakiecie, w cenie ok. 500 zł.

Jak widać, cena tuszu HP 963 XL jest dość wysoka. Przy takiej wydajności to i tak rozsądna kwota, ale niewątpliwie będzie obciążać budżet firmowy. Obliczmy jakie wydatki generuje taka drukarka. Według badań statystycznych, polski pracownik biurowy drukuje średnio aż ok. 30 stron dziennie. Przy takim obrocie, po ok. dwóch miesiącach należy wymienić wkłady. Daje to aż 3000 zł rocznie za kartridże – do jednej drukarki, obsługiwanej przez jednego pracownika!

Jak można zmniejszyć wydatki na zakup tuszu HP 963 XL?

Nasza symulacja przedstawiła cenę w przypadku opcji kupowania wszystkich kolorów. Oczywiście nie każde biuro się na to decyduje. Dokumenty tekstowe są zwykle drukowane dwutonowo. Gdyby zdecydować się na korzystanie jedynie z czarnego wkładu, kwota ta wyniosłaby jedynie 1080 zł rocznie. Należy jednak pamiętać, że jest to kwota przypadająca na jedno urządzenie. Zwykle posiada się ich więcej, więc wydatki rosną.

Tusz HP 963 XL da się jednak kupić taniej. Pierwszym sposobem na ograniczenie wydatków na kartridże jest zamawianie ich w cenach hurtowych. W tym celu należy zrezygnować z zakupów na stronie producenta oraz w oficjalnych salonach. Tańsze wkłady da się znaleźć stacjonarne oraz w specjalnych internetowych sklepach, które sprzedają oryginalne artykuły w nieco niższych cenach. Umożliwiają oszczędności rzędu średnio kilkunastu złotych na sztuce, ale w skali roku taka różnica pozwala zachować kilkaset złotych!

Jeszcze tańszą alternatywą jest zakup zamiennego tuszu HP 963 XL. Taki produkt jest idealnie dopasowany do drukarek HP OfficeJet. Zapewnia także bardzo zbliżoną jakość wydruku, coraz częściej jest wytwarzany w ekologicznych warunkach i nie powoduje żadnych kłopotów w użytkowaniu. Przy tym jest nawet kilka razy tańszy! W ten sposób można ograniczyć budżet na firmowe materiały eksploatacyjne przynajmniej o połowę!

Gdzie zamówić tusz HP 963 XL?

W Internecie działa kilka sprawdzonych sklepów z asortymentem poligraficznym, jak np. www.tonerpartner.pl. W ofercie można znaleźć nie tylko świetnej jakości zamienny tusz HP 963 XL, ale też oryginalne produkty w hurtowej cenie. Szybka, darmowa dostawa, dożywotnia gwarancja, a także korzystne programy lojalnościowe sprawiają, że takie zakupy są niezwykle wygodne i opłacalne. W razie jakichkolwiek kłopotów można także bezpłatnie wymienić produkt albo uzyskać pomoc w naprawie drukarki. Zamawianie tuszu HP 963 XL przez Internet jest świetnym sposobem na ograniczenie wydatków firmowych oraz odciążenie budżetu.

Tusz HP 963 XL mimo swojej wydajności jest dość kosztowny, dlatego warto kupować go taniej. Przekonaj się, jak bardzo możesz ograniczyć budżet na firmowe materiały eksploatacyjne. Postaw na ekonomiczne, tanie drukowanie!

Kredyt gotówkowy krok po kroku

0
Kredyt gotówkowy krok po kroku

Wzięcie kredytu można zaliczyć do jednych z najważniejszych decyzji finansowych. Pozornie wszystko wydaje się proste – zobowiązanie łatwo rozłożyć nawet na wiele rat, aby zmniejszyć koszty miesięczne, a wybierając ofertę, wystarczy kierować się tylko wskaźnikiem RRSO. Czy jednak faktycznie tak jest? Sprawdź już teraz!

Co trzeba wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Każdemu zdarza się sytuacja, w której nagle potrzeba więcej gotówki. Wyższe wydatki od tych zaplanowanych, nagła choroba lub inne potrzeby skłaniają do rozwiązania, jakim jest wzięcie kredytu gotówkowego. O produkt ten, może ubiegać się każda osoba, która ukończyła 18 lat. Umowę można zawrzeć bezpośrednio w placówce stacjonarnej banku, przez telefon (wówczas umowa do podpisania zostanie przesłana przez kuriera) lub przez internet. Ostatni wariant to wygoda i oszczędność czasu. Wszystkie warunki należy zaakceptować w formularzu online – poprzez platformę internetową lub aplikację mobilną.

Umowę o kredyt gotówkowy można zawrzeć z instytucją, w której już posiada się rachunek lub inny produkt. Warto skorzystać z tego rozwiązania, jeżeli dla obecnych klientów bank oferuje lepsze warunki. Przed decyzją należy jednak sprawdzić wszystkie oferty, aby wybrać tę najlepszą. Wzięcie go w innym banku może wiązać się z wymogiem otwarcia nowego rachunku osobistego. Wtedy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na koszty jego prowadzenia. Zarówno przy wyborze samego kredytu gotówkowego, jak i rachunku bankowego, zawsze poleca się zapoznanie się z dokumentem TOIP – Tabelą Opłat i Prowizji.

Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego i czym jest zdolność kredytowa?

Każda pełnoletnia osoba może ubiegać się o kredyt gotówkowy, ale nie oznacza to, że zawsze się go otrzyma. Na samym początku, bank sprawdzi scoring wnioskodawcy, czyli oszacuje jego zdolność kredytową. Do najważniejszych czynników, które sprawdzane są w procesie weryfikacji zdolności, należą:

 • regularność i wysokość otrzymywanych dochodów miesięcznych,
 • miesięczne koszty utrzymania,
 • liczba osób będących na utrzymaniu wnioskodawcy,
 • dotychczasowa historia kredytowa,
 • obecne zadłużenie i realizacja spłat,
 • obciążenia na kartach i wysokość przyznanych limitów,
 • wykonywany zawód i forma zatrudnienia (umowa o pracę, umowa cywilnoprawna),
 • staż pracy (min. sześć miesięcy),
 • stan cywilny.

Wnioskując o pożyczkę gotówkową na małą kwotę, najczęściej w formularzu samemu należy określić wysokość opłat mieszkaniowych i pozostałych zobowiązań. Nie wolno wprowadzać tam informacji nieprawdziwych – takie działanie jest niezgodne z prawem, grożą za nie kary.

Przy analizie scoringu bardzo istotne jest to, czy wnioskodawca brak kredyty w przeszłości. Wbrew pozorom w lepszej pozycji będzie osoba, która spłacała już pożyczkę (robiąc to terminowo) względem kogoś, kto nigdy nie miał zadłużenia.

Koszty kredytu gotówkowego – oprocentowanie, prowizje i opłaty

Wybierając kredyt gotówkowy, należy przeanalizować jego łączne koszty. Obecnie banki mają obowiązek prezentować przykłady reprezentatywne swoich ofert oraz podawać RRSO – Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wydaje się, że im niższe RRSO, tym lepiej. Wskaźnik ten oddaje całkowity koszt zobowiązania, który poniesie kredytobiorca.

W RRSO powinny być wliczone koszty za ubezpieczenie oraz prowizje. Jednak oprócz oprocentowania kredyt gotówkowy może zawierać dodatkowe, bardziej specyficzne opłaty, np. za samo przyjęcie wniosku lub inne procesy administracyjne. Wobec tego obowiązkiem każdego świadomego kredytobiorcy jest sprawdzenie wszystkich opłat w TOIP. Przed podpisaniem umowy należy zweryfikować, czy wszystko jest transparentne i zrozumiałe. Jeśli jakiś punkt wydaje się niejasny, lepiej omówić go pracownikiem instytucji, zanim podpisze się dokument.

Liczba i wysokość rat przy wyborze kredytu gotówkowego

Kolejnym istotnym aspektem przy wybieraniu przedstawianego produktu jest ustalenie liczby rat do spłaty. Im więcej, tym niższe miesięczne koszty. Niestety mamy tendencję do rozkładania zadłużenia na jak najdłuższe możliwe okresy. W taki sposób łatwo wpaść w pułapkę, ponieważ rozciągnięty okres spłacania kredytu gotówkowego przekłada się na konieczność wydłużenia umowy. Bank może dłużej naliczać odsetki, przez co rosną koszty. Z drugiej strony trzeba uważać, aby miesięczne zobowiązanie nie przekraczało możliwości finansowych kredytobiorcy.

Tanie laptopy – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

0
Tanie laptopy

Zakup komputera to bardzo ważna inwestycja. Wybór sprzętu zależy bowiem od kilku aspektów. Okazuje się jednak, że dobry laptop nie musi być drogi. Jak więc dokonać dobrego zakupu?

Na co zwracać uwagę przy zakupie laptopa?

Rynek komputerów jest niezwykle zróżnicowany. Znajdziemy tam urządzenia w rozmaitych konfiguracjach. Od tego zależy bowiem w dużej mierze wartość konkretnego modelu. Nowe komponenty pojawiają się na rynku w mgnieniu oka. Oczywiste jest, że najnowsze i najlepsze rozwiązania będą tymi najdroższymi. Dlatego istotny jest budżet, jakim dysponujemy na ten cel. Okazuje się jednak, że czasem bardziej opłacalny jest zakup używanego sprzętu. Warto o tym pomyśleć szczególnie w sytuacji, gdy chcemy kupić tani sprzęt. Wówczas ten używany będzie znacznie lepszej jakości niż ten oferowany w sklepie z elektroniką. Wynika to z zastosowanych w obu rozwiązaniach komponentów. Tani laptop używany będzie bowiem najprawdopodobniej pochodził z segmentu premium. Oznacza to tyle, że jest to urządzenie biznesowe, które wcześniej było wykorzystywane przez pracowników biura.

Tanie laptopy – gdzie można je kupić?

Urządzenia te charakteryzują się znacznie lepszymi podzespołami, które nawet po kilku latach od produkcji osiągają zadowalające rezultaty. Po spłacie kredytu najczęściej są zastępowane w firmach nowym sprzętem, a ten trafia do drugiego obiegu. Oferują go serwisy komputerowe gromadzące tego rodzaju urządzenia. Na tej stronie znajdziesz jeden z nich https://goodfrog.pl/Laptopy-c107. Tanie laptopy poleasingowe to jednak nie jedyne rozwiązanie. Sprzedawcy posiadają w ofercie także leżaki magazynowe czy produkty powystawowe. Tego rodzaju urządzenia są zawsze sprawdzane przez pracowników serwisu. Dlatego do klienta trafiają w pełni sprawne i gotowe do użytku. Często otrzymują też gwarancję, co daje nam dodatkowe korzyści. Tanie laptopy są więc bardzo ciekawym rozwiązaniem. Warto o nim pamiętać, szczególnie gdy nie mamy wielkich środków na zakup urządzenia. Z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji.

Przemysłowy osuszacz powietrza – aktywna regulacja poziomu wilgotności

0
Przemysłowy osuszacz powietrza – aktywna regulacja poziomu wilgotności

Dzięki nowoczesnym osuszaczom powietrza dla przemysłu możliwe jest regulowanie poziomu wilgotności powietrza. Sprzęt ten wykorzystywany jest przy prowadzeniu wielu procesów technologicznych.

Nieprawidłowy poziom wilgotności powietrza może zaburzać przebieg procesów technologicznych. W tym celu stosowany jest przemysłowy osuszacz powietrza – urządzenie wyposażone w komponenty umożliwiające zmniejszenie ilości wilgotności w powietrzu.

Dlaczego właściwy poziom wilgoci przy procesach technologicznych jest tak istotny? W jaki sposób przemysłowy osuszacz powietrza może zmienić jej ilość?

Wskazania do stosowania osuszaczy powietrza w przemyśle

Osuszacze powietrza wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, w tym między innymi w branży chemicznej, farmaceutycznej, elektronicznej, spożywczej czy też w gospodarce komunalnej, na przykład w infrastrukturze wodociągowej.

Nieodpowiednie parametry powietrza, również jego wilgotności, może stanowić wówczas problem w realizacji wymaganych procesów technologicznych. Zastosowanie osuszaczy pozwala wyeliminować tę przeszkodę.

Zalety stosowania przemysłowych osuszaczy powietrza:

 • zmniejszają ryzyko zawilgocenia, zbrylania się surowców
 • brak niepożądanych reakcji chemicznych
 • nie dopuszczają do pojawiania się kondensacji pary wodnej
 • zapobiegają korodowaniu elementów metalowych
 • przeciwdziałają rozwojowi pleśni, grzybów, bakterii
 • łatwiejsza regulacja poziomu temperatury w pomieszczeniach

Te wszystkie zalety powodują, że przemysłowy osuszacz powietrza jest urządzeniem niezbędnym w wielu różnych zakładach przemysłowych. Dzięki niemu prowadzenie procesów technologicznych może być wydajne, poprawne, skuteczne.

Regulacja wilgotności powietrza z użyciem osuszaczy przemysłowych

W użyciu znajduje się szeroka gama przemysłowych osuszaczy powietrza, które różnią się pomiędzy sobą swoją konstrukcją, działaniem, a tym samym efektywnością pracy.

Nowoczesne osuszacze powietrza to zaawansowane urządzenia, które wykorzystują najczęściej zjawisko absorpcji, czyli gromadzenia się wody na powierzchni adsorbentu, która następnie odprowadzana jest do kanalizacji. Stosowane są także osuszacze kondensacyjne – wykorzystują one proces kondensacji pary wodnej na parowniku.

Dobór odpowiedniego urządzenia pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów powietrza. Pod uwagę bierze się w szczególności moc osuszania, a także zalecaną wielkość pomieszczenia, w którym urządzenie ma być wykorzystywane.

Urządzenia przeznaczone do regulacji wilgotności powietrza mogą wchodzić także w skład rozbudowanych systemów automatyki.

Jak znaleźć sprawdzonego fachowca?

0
Jak znaleźć sprawdzonego fachowca

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość ludzi jest bardzo zabiegana. Bardzo często nie mają oni nawet czasu, aby posprzątać własny dom czy ogród, nie mówiąc już o pracach remontowych, jak malowanie ścian itp.

Na czym polega wynajem urządzeń chłodniczych?

0
Na czym polega wynajem urządzeń chłodniczych

Agregaty chłodnicze są niezastąpione w wielu gałęziach przemysłu. Dlatego wiele firm, by zapewnić wysoką sprawność linii produkcyjnej, decyduje się na ich zakup. Są jednak sposoby, które pozwalają ograniczyć koszty takiej inwestycji.

Agregat chłodniczy – jaka jest zasada działania?

Pod tym terminem kryją się specjalne układy chłodzenia, które odpowiadają za chłodzenie płynu procesowego i osuszanie powietrza. Agregaty chłodnicze wykorzystuje się zarówno w obiektach komercyjnych, jak i przemysłowych. Możemy je podzielić na urządzenia skraplające, absorpcyjne i agregaty wody lodowej. Ich budowa jest bardzo do siebie zbliżona. Każdy z nich składa się bowiem z parownika, skraplacza, sprężarki i zaworu rozprężnego. Działanie agregatu chłodniczego najprościej porównać do cyklu znanego nam z klimatyzacji. Trwa on tak długo, aż nie uzyska się żądanej temperatury. Wszystko zaczyna się w parowniku. To tam krąży czynnik chłodzący, który pobiera energię od produktów umieszczonych w komorze chłodniczej. Gdy zacznie on parować, zostaje zassany przez sprężarkę.

Wynajem urządzeń chłodniczych – dlaczego jest opłacalne?

W sprężarce następuje proces zwiększenia ciśnienia oraz temperatury czynnika, by mógł on trafić do skraplacza. Tam bowiem oddaje on całą nagromadzoną energię. Po tym procesie czynnik może trafić ponownie do parownika. Cykl rozpoczyna się wówczas od nowa. Koszty zakupu takich urządzeń nie należą jednak do najmniejszych. Dlatego wiele firm, szczególnie tych mniejszych, może mieć problem z ich zakupem. Na szczęście na rynku pojawiły się firmy, które znalazły bardzo dobre rozwiązanie. Oferują one wynajem urządzeń chłodniczych na określony czas. Dzięki temu firma otrzymuje sprawny, używany sprzęt renomowanej marki w dobrej cenie. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://www.ras-agregaty.pl/wynajem-chillerow/. Wynajem urządzeń chłodniczych pozwala ograniczyć koszty inwestycji. W ten sposób firma może zainwestować zaoszczędzone środki w inne sektory działalności przedsiębiorstwa. Tego rodzaju oferty bez problemu znajdziesz w internecie. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić dokładnie dostępne rozwiązania.

Plusy i minusy pracy w korporacji

0
stanowisko w korporacji - czy warto?

Praca w korporacji kojarzy się głównie z pracą przy komputerze, w nowoczesnych biurowcach w dużych miastach. Korporacja to rodzaj przedsiębiorstwa, który ma ściśle określone procedury oraz relację pomiędzy jej członkami. Korporacją zazwyczaj nazywa się duże, globalne firmy, które posiadają sporą ilość pracowników.

Pracownicy korporacji pozornie są szczęśliwi, mają możliwość rozwoju, więc poświęcają się w całości swoim obowiązkom służbowym. Czy faktycznie praca w takim miejscu to spełnienie marzeń? Jakie są wady i zalety pracy w korporacji?

Zalety pracy w korporacji

Pierwszą, podstawową zaletą pracy w korporacji są dobre warunki zatrudnienia, chodzi głównie o to że praca w takim miejscu daje pracownikowi stabilizację finansową oraz poczucie bezpieczeństwa. Większe przedsiębiorstwa z reguły proponują swoim podwładnym umowę o pracę, zapewniają system motywacyjny, dają możliwość korzystania w trakcie pracy z pokoju relaksu. Niektórzy pracownicy mają nawet okazję pracować z domu, w wybrane dni.

Jakie jeszcze korzyści płyną z pracy w korporacji? Pracownicy mogą spodziewać się darmowych kursów językowych, karnetów sportowych, prywatnej opieki medycznej oraz wyjazdów integracyjnych. Wszelkie te profity sprawiają, że dla niektórych osób takie miejsce pracy to marzenie.

W korporacji ścieżka kariery jest jasno określona. Osoby, które zostały tam zatrudnione doskonale wiedzą, jakie są zasady awansu, które umiejętności należy rozwijać, by móc być coraz wyżej. Dla jednych jest to zaleta, dla innych wada. Nie każdy w końcu lubi uczestniczyć w ‚wyścigu szczurów’.

Przeczytaj też: http://www.cnurt.pl/czym-jest-praca-sezonowa/

Wady pracy w korporacji

Każdy kto pracował w korporacji wie, że panują tam ściśle określone reguły i hierarchiczna struktura. Każdy kto chce wejść do biura musi użyć identyfikatora, pracownik nie ma wpływu na ważne decyzję firmy, jest jedynie pionkiem, bardzo często przełożeni silnie kontrolują swoich pracowników. Wszystkie te fakty nie każdemu mogą się spodobać.

Pracownicy w korporacji można powiedzieć, że są anonimowi. Relację nawiązują wyłącznie z współpracownikami, z którymi pracują w swoim dziale. Osoby pracują w mniejszych firmach, nie są narażeni na sytuację, że prezes po kilku miesiącach od zatrudnienia nowego pracownika, przedstawia się mu z imienia i nazwiska.

Kolejną wadą pracy w dużym przedsiębiorstwie jest nadmierny stres. Dlatego jeżeli ktoś jest zbyt wrażliwy, powinien poszukać zatrudnienia w innym miejscu. Nie każdy jest w stanie wytrzymać szybkie tempo pracy i presję otoczenia.

Źródło: https://biznesomania.pl/

Paragon z NIP nabywcy

0
paragon

Na początku 2020 roku została znowelizowana ustawa o podatku od towarów i usług. W związku z tym kilka kwestii związanych z wystawianiem faktur i paragonów uległo zmianie, do której muszą się zastosować przedsiębiorcy i pracownicy.

Socjal w Niemczech – jak to wygląda?

0
Socjal w Niemczech – jak to wygląda

Socjal to jeden z najpopularniejszych tematów do rozmów przy rodzinnym stole, w trakcie wielu uroczystości, np. wigilii, urodzin lub nawet chrztów. Często narzekamy na to, że osoby, które są w stanie samodzielnie pracować, dostają zbyt wiele wsparcia, a tracą przez to osoby, które naprawdę potrzebują wsparcia.

Jak jednak wygląda socjal w Niemczech? Z przyjemnością odpowiemy na to pytanie wszystkim osobom, które planują przeprowadzkę lub już jakiś czas mieszkają w Niemczech i potrzebują wsparcia. Należy jednak pamiętać o tym, że trzeba spełniać konkretne warunki, gdyż w innym przypadku ciężko będzie otrzymać dodatkowe środki. Sprawdź, czy zaliczasz się do grupy osób, które mogą cieszyć się wsparciem państwa, w którym mieszkasz.

Osoby bezrobotne i pomoc państwa

Żeby dostać wsparcie na podstawie bezrobocia, w pierwszej kolejności należy mieć tę pracę. Oczywiście chodzi o to, że przez określony czas byłeś legalnie zatrudnionym specjalistą w Niemczech i zostałeś zwolniony. Podobna zasada obowiązuje w Polsce. Socjal w Niemczech jest jednak o wiele lepiej doprecyzowany, a same zasady wsparcia jasno określone przez prawo. Wystarczy nawet spojrzeć na ilość i zorganizowane różnych pozarządowych instytucji, które wspierają osoby bezrobotne w zdobywaniu kwalifikacji i doświadczenia lub osoby bezdomne w tym, by zawsze miały co zjeść, w co się ubrań i gdzie schować przed zmiennymi i kiepskimi warunkami atmosferycznymi, np. w zimie.

W Polsce tego typu wsparcie jest dużo gorzej zorganizowane, o czym można się przekonać, obserwując działanie domów dla bezdomnych i Polski Czerwony Krzyż, który ma ograniczone możliwości oferowania żywności i odzieży.

Dodatki dla rodziny

Mieszkasz z rodziną na terenie Niemiec, gdzie wychowujesz dzieci? W takim razie przysługuje Ci socjal w Niemczech, który jest dostosowany do ilości Twoich pociech. Oczywiście w Niemczech jesteśmy w stanie otrzymać dużo więcej dodatków, niż przykładowo w Polsce, gdzie możemy zazwyczaj liczyć jedynie na dodatki typu 500+.

Czy ciężko otrzymać socjal w Niemczech? Zarówno z teoretycznego, jak i praktycznego punktu widzenia, nie. Wystarczy załatwić kwestie dokumentacji, by dosłownie w kilka dni sprostać biurokracji. Dużo gorzej jest jednak z okresem oczekiwania na decyzję, ponieważ może ona trwać nawet kilka miesięcy. W wielu przypadkach zaleca się więc rozpoczęcie biegu postępowania o wiele wcześniej, niż przysługuje Ci dany dodatek. Z pewnością skrócisz w ten sposób okres oczekiwania do maksymalnego minimum.

Jak przebiega pozycjonowanie strony internetowej?

0
Jak przebiega pozycjonowanie strony internetowej

Pozycjonowanie stron WWW to chętnie wybierana metoda reklamy, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Jak dokładnie przeprowadza się tego typu promocję?

SEO, czyli optymalizacja oraz pozycjonowanie stron WWW to zespół działań, które mają na celu nadanie stronie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Taka pozycja powoduje, że strona jest lepiej widoczna i może wchodzić na nią wielu nowych internautów.

Aby pozycjonowanie stron internetowych Warszawa oraz w innych miastach mogło przynieść oczekiwane rezultaty, konieczne jest właściwe przygotowanie strony i realizacja działań tak, by można było osiągnąć maksymalne rezultaty. Jak przebiega pozycjonowanie krok po kroku?

 1. Audyt SEO

Pierwszym etapem związanym z pozycjonowaniem strony powinien być jej audyt, tak zwany audyt SEO. Jego celem jest zbadanie strony WWW pod kątem jej przygotowania do rozpoczęcia pozycjonowania.

Gdy strona nie będzie odpowiednio przyszykowana do tej metody promocji, w audycie znajdują się zalecenia, co należy na niej zrobić.

 1. Optymalizacja strony

Na bazie audytu SEO prowadzona jest optymalizacja strony internetowej. To szeroka gama działań, które mają na celu właściwe przygotowanie strony do dalszego pozycjonowania.

W ramach optymalizacji wykonuje się działania na stronie dotyczące jej struktury, treści, grafiki. Celem jest dopasowanie strony do potrzeb algorytmów i robotów Google – wówczas strona będzie mogła być skuteczniej pozycjonowania.

Dobrze zoptymalizowana strona WWW powinna posiadać czytelną strukturę, właściwe linkowanie wewnętrzne, powinna szybko się ładować. Także znajdujące się na niej treści powinny być odpowiednio nasycone słowami kluczowymi.

 1. Pozycjonowanie strony WWW

Dopiero po takich przygotowaniach ma miejsce właściwe pozycjonowanie stron internetowych Warszawa. W tym przypadku agencja SEO zajmująca się świadczeniem tego typu usług wykonuje działania poza promowaną stroną.

Działania te dotyczą między innymi katalogowania strony internetowej w specjalnych katalogach, publikowania artykułów odwołujących się do strony, założenia strony firmy w serwisach społecznościowych, prowadzenia bloga firmowego.

 1. Kontrola efektów pozycjonowania

Agencja SEO jednocześnie cały czas powinna sprawdzać efekty swoich działań – w tym celu przeprowadzane są odpowiednie kontrole postępów. Klient zlecający pozycjonowanie może wówczas zobaczyć, jak prezentują się efekty jego inwestycji.

W razie konieczności agencja może także zmienić strategię promocji, gdy będzie to konieczne dla jeszcze lepszych wyników.

ZOBACZ TEŻ