poniedziałek, Grudzień 10, 2018

Sprawnie powiększ grono swoich klientów! Ciesz się zyskiem i rozpoznawalnością za pomocą kampanii email!

0
Sprawnie powiększ grono swoich klientów! Ciesz się zyskiem i rozpoznawalnością za pomocą kampanii email!

Obecnie na rynku jest bardzo duża konkurencja, aby wybić się na prowadzenie potrzeba skutecznej reklamy. Różnego rodzaju akcje promocyjne potrafią zjednoczyć i pozyskać wielu klientów. Współcześnie osoby poszukujące danego produktu lub usługi najczęściej wykorzystują do tego celu Internet. Wpisują w wyszukiwarki potrzebne im usługi lub produkty, korzystają z poleconych stron lub zapisują się do newsletterów danych firm.

Skutecznym sposobem pozyskania klientów oraz utrzymania dobrego kontaktu z obecnymi konsumentami są kampanie email. Coraz więcej firm zaczyna korzystać z marketingu email, ponieważ jest on bardzo dobrym rozwiązaniem i pozwala wykreować oczekiwany wizerunek firmy.

Korzyści dla Twojej firmy płynące z wykorzystania kampanii email

Kampanie email polegają na wysyłaniu wiadomości za pomocą poczty elektronicznej do potencjalnych i obecnych klientów. Ważną kwestią kampanii jest posiadanie dobrej bazy klientów. Sposoby na stworzenie bazy klientów są przeróżne, najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest prośba pojawiająca się na własnej stronie firmy skierowana do klientów odwiedzających witrynę o dołączenie do newslettera.

Newsletter email pozwala na wysyłkę wiadomości do klientów w czasie rzeczywistym, dzięki czemu subskrybenci otrzymują oferty produktów lub usług na bieżąco. Mają dostęp do rabatów oraz promocji. Najlepszymi rodzajami newsletterów są newslettery spersonalizowane w sposób indywidualny dla każdej osoby. Tutaj spotkać się można z wiadomościami typu ,, Witaj Karolina! Mamy dla Ciebie specjalne przygotowany rabat! Wykorzystaj go już dziś …”. Osoby otrzymujące tego typu wiadomości czują się wyróżnione i chętnie z nich korzystają.

Kampanie email to świetne rozwiązanie dla firm, które jest przede wszystkim skuteczne i nie generuje praktycznie żadnych kosztów. Do przeprowadzenia kampanii za pomocą poczty elektronicznej wystarczy jedynie komputer oraz dostęp do Internetu. Taka opcja jest dużo tańsza od zamówienia np. ulotek, wizytówek, czy też wysyłki tradycyjnych listów z reklamą.

Kolejną zaletą kampanii email jest efektywne śledzenie swojego postępowania. Od razu widzimy, czy klient odebrał wiadomość i skorzystał z rabatu, czy tylko przeczytał ją lub od razu usunął ze swojej poczty internetowej. Dzięki temu możemy sobie posegregować klientów i próbować zmienić nieco swoją politykę, aby dotrzeć do wszystkich konsumentów.

Ważną korzyścią płynącą z prowadzenia kampanii email jest również duża oszczędność czasu. Skutecznie zarządzany marketing emaliowy pozwala na szybki i efektywny kontakt z ogromną ilością odbiorców. Za pomocą spersonalizowanej wiadomości można w krótkim czasie dotrzeć do konsumentów na całym świecie. Wysyłanie wiadomości za pomocą poczty tradycyjnej jest pod tym względem nieporównywalne.

Jak przeprowadzić skuteczną kampanie email?

Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na pomoc firmy zajmującej się marketingiem email. Listy mailingowe i bazy danych przygotowane samodzielnie przez nas czasami mogą mieć odwrotny skutek do założonego. Wiadomości mogą trafiać do nieodpowiednich klientów lub automatycznie lądować w spamie.

Skorzystanie z pomocy specjalistycznej agencji zajmującej się marketingiem email zapewni Ci fachowe kampanie email i pozwoli skutecznie zwiększyć zasięg Twoich działań oraz liczbę potencjalnych klientów. Jesteś zainteresowany tego typu usługą, dowiedz się więcej informacji na ten temat na redlink.

Usługi informatyczne – co można zlecić firmie z zewnątrz

0
Usługi informatyczne - co można zlecić firmie z zewnątrz?

Odpowiednie oprogramowania i systemy są podstawą dobrego funkcjonowania firmy. W czasach, w których technologia odgrywa ogromne znaczenie, nie możemy ignorować dobra, jakim są usługi informatyczne. W ostatnich latach zapotrzebowanie na mobilność wzrosło, a to z kolei wiąże się z koniecznością wdrożenia nowych, bardziej wielofunkcyjnych rozwiązań, które będą ułatwiać codzienną pracę w przedsiębiorstwie. Zastanawiasz się, z jakich usług informatycznych warto skorzystać? Sprawdź, co przyda się w Twojej firmie!

Projektowanie sieci oraz budowa serwerowni

Absolutna podstawa w każdym biznesie! Jeśli w twoim przedsiębiorstwie istnieje kilka działów, to z pewnością wiesz, jak ważna jest komunikacja między nimi. Gdy jednak sieć działań nieprawidłowo, cały system pracy może ulec zatrzymaniu. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią serwerownię. Warto zlecić zewnętrznej firmie montaż oraz czuwanie nad siecią, by otrzymać natychmiastowe wsparcie techniczne w razie awarii. Projektowanie sieci zapobiega włamaniom i chroni przed kradzieżą bazy danych firmy. Na dobrych serwerach zdecydowanie nie warto oszczędzać – to one często są całym „mózgiem” systemu. Warto o tym pamiętać i zlecać takie prace wyłącznie profesjonalistom, którzy będą potrafili dobrać serwerownię do możliwości twojej firmy.

Oprogramowanie dedykowane

Doskonałe rozwiązanie dla dużych i małych przedsiębiorstw. Spersonalizowane oprogramowania znacząco ułatwiają wykonywanie zadań i są bezpieczne. Czasem systemy dostępne na rynku nie spełniają oczekiwań. Różne firmy mogą mieć odmienne potrzeby, dlatego jeśli masz wrażenie, że w twoim przedsiębiorstwie panuje chaos organizacyjny, rozważ zamówienie oprogramowania dedykowanego. To może rozwiązać problem. Warto korzystać z usług profesjonalistów – dobry programista powinien obsługiwać różne języki programowania, takie jak na przykład : C#, asp, net mvc 5, PHP – Kohana/Laravel Framework, a dla grafiki: TML+CSS+Jquery+JavaScript.

Kompleksowa obsługa firm

Cenna rzecz zwłaszcza dla dużych przedsiębiorstw, w których ryzyko wystąpienia awarii czy błędów jest większe. Warto mieć jedną, zaufaną firmę, która będzie kompleksowo ogarniać cały system informatyczny. Dzięki temu będziesz mieć zawsze przygotowany back-up (kopie wszelkich niezbędnych dokumentów i generalnie działań wykonywanych przy użyciu komputerów). Dodatkowo fachowcy doradzą również przy zakupie sprzętu informatycznego, dzięki czemu nie przepłacisz, ale wybierzesz urządzenia odpowiednie do potrzeb twojej firmy. Obsługa informatyczna przejmuje też wszelkie kwestie związane z projektem oraz montażem sieci komputerowych w technologii przewodowej i bezprzewodowej.

Zewnętrznym firmom można zlecić również inne zadania, w tym między innymi montaż oprogramowania firm partnerskich czy też np. monitoring CCTV.

Autor: Pozycjoneria.pl. Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał z pomocą firmy TeamPrevent Poland z Pszczyny.

Papier do drukarki – drukowanie różnych materiałów

0
Papier do drukarki - drukowanie różnych materiałów

Drukarka to bardzo przydatne urządzenie, dzięki któremu można bez problemów drukować różne materiały biurowe. Oczywiście większość osób potrzebuje od czasu do czasu skorzystać z drukarki, ponieważ tym samym można znaleźć się w posiadaniu wielu ważnych dokumentów, takich jak zaświadczenia, wnioski i pisma. Jeśli jednak chce się coś za pomocą takiego urządzenia wydrukować najpierw trzeba zainwestować w papier do drukarki. Ryza papieru w kolorze białym nie będzie zbyt kosztownym wydatkiem, a na pewno starczy zainteresowanym na długi czas chyba, że z papieru korzysta się często, np. w biurze, gdzie drukuje się codziennie wiele dokumentów. Trzeba też wiedzieć w jakim formacie ma być papier, tak aby drukowane dokumenty odpowiadały wymaganiom zainteresowanych osób, dlatego też wybór w tej kategorii może być bardzo zróżnicowany. Do wyboru jest wielu producentów papieru do drukarek, warto ich oferty ze sobą porównać.

Błyskawiczne wysychanie druku

Dobry papier do drukarki powinien cechować się tym, że druk umieszczony na takim papierze będzie bardzo szybko schnął. Jeśli tak się nie będzie działo, to papier nie jest wydajny i raczej nie powinno się w niego ponownie inwestować. Poza tym musi to być wysokiej jakości papier, na którym nadruki nie będą się rozmazywać, ponieważ takie sytuacje również mają miejsce i nie są niczym przyjemnym dla osób, które chcą drukować profesjonalne dokumenty w szkołach, biurach, czy też różnych instytucjach. Papiery mogą być wykorzystywane zarówno w drukarkach atramentowych, jak i igłowych, trzeba jednak dokładnie zbadać najpierw ich przeznaczenie, a dopiero potem zdecydować się na zakup konkretnego papieru, aby potem nie było żadnej niespodzianki z tym związanej.

Intensywne kolory

Kupując taki papier trzeba też zwrócić uwagę na to, czy zapewni on podczas drukowania intensywne oraz jednolite kolory. Jeśli tak się stanie, to taka inwestycja na pewno będzie opłacalna. Widać więc wyraźnie, że trzeba skupić się na kilku podstawowych szczegółach, aby dokonać odpowiedniego wyboru. Na pewno jednak zainteresowanym nie zajmie to dużo czasu, a zamówienia hurtowe można składać za pomocą sklepów internetowych, jeśli komuś potrzebna jest duża dawka takiego papieru, co ma miejsce np. w bankach. Papiery mogą być wykorzystywane do stworzenia prezentacji, czy też różnego rodzaju korespondencji, więc jak widać są bardzo szeroko wykorzystywane na rynku. Ważne jest też to, aby papier umożliwiał wydruk jednostronny oraz dwustronny. Taka uniwersalność jest jak najbardziej wskazana.

Nowy ZUS i ulga na start – Konstytucja Biznesu 2019

0
Nowy ZUS i ulga na start – Konstytucja Biznesu 2019

Ustawodawca w ostatnim czasie postanowił wprowadzić szereg reform, które mają na celu między innymi ułatwienie prowadzenia mikro i małych przedsiębiorstw. Konstytucja Biznesu to nic innego jak pakiet ustaw, mających zastosowanie przede wszystkim do przedsiębiorców. Obowiązują już od 30 kwietnia 2018, zaś część zmian wprowadzana będzie później. Zaliczyć można do nich ustawy takie jak: prawo przedsiębiorców, ustawa o rzeczniku małych i średnich przedsiębiorców, ustawa o CEiDG, ustawa o uczestnictwie przedsiębiorców zagranicznych w obrocie gospodarczym Rzeczpospolitej Polskiej. Część zmian wprowadzana jest bezpośrednio w ustawie o ZUS. Jakie najważniejsze zmiany więc nas czekają?

Ulga na start przez pierwsze 6 miesięcy

Jedną z większych preferencji wprowadzonych przez pakiet ustaw Konstytucja Biznesu, a dokładniej Ustawę Prawo Przedsiębiorców, jest tak zwana ulga na start. Polega ona na możliwości nie podlegania obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu, przez okres 6 miesięcy od podjęcia działalności gospodarczej. Aby móc z niej skorzystać, przedsiębiorca musi spełnić szereg warunków:

  • Musi być osobą fizyczną podejmującą działalność gospodarczą;
  • Musi podejmować działalność gospodarczą pod raz pierwszy lub podejmować ją ponownie po co najmniej 60 miesiącach od jej ostatniego zawieszenia lub zakończenia;
  • Nie może wykonywać działalności na rzecz byłego pracodawcy;
  • Nie stosuje się do przedsiębiorców spełniających wymogi art. 5a ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników.

Prawo do ulgi na start nie jest obowiązkowe i można z niego zrezygnować (uprawnienie).

ZUS zależny od przychodu

Zgodnie z zaprojektowaną przez ustawodawcę zmianą w ubezpieczeniach społecznych, od 1 stycznia 2019 roku w przypadku jeżeli przychód przedsiębiorcy z pozarolniczej działalności gospodarczej w poprzednim roku (tutaj 2018) nie przekroczył trzydziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, obowiązującego w grudniu poprzedniego roku (2100 zł brutto, razem 63000 zł), jego składka ZUS zostanie uzależniona od przychodu.

W skrócie oznacza to, że różne podmioty zapłacą różne stawki. Własne zobowiązania podatkowe należy obliczyć samodzielnie, biorąc pod uwagę ustalone przez przepisy wzory oraz współczynniki. Co więcej, najniższa podstawa wymiaru składek za dany rok kalendarzowy wynika z operacji matematycznej, mnożenia uzyskanego przez ubezpieczonego przeciętnego miesięcznego przychodu z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej w poprzednim roku kalendarzowym, przez współczynnik, ogłoszony na dany rok kalendarzowy.

Preferencyjna podstawa składek ZUS

Po skorzystaniu z ulgi na start, możliwe jest dalsze kontunuowanie działalności i korzystanie z tak zwanych preferencyjnych podstaw wymiaru składek. Na dzień dzisiejszy, przez kolejne 24 miesiące kalendarzowe, na podstawie projektowanych zmian w 2019 roku, najprawdopodobniej okres ten zostanie przedłużony do 36 miesięcy kalendarzowych. Najniższa zadeklarowana podstawa wymiaru składek, nie może być niższa niż 30% kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w styczniu danego roku.

Podsumowanie i rekomendacje

Na pierwszy rzut oka, składki ZUS za 2019 rok nie ulegają obniżeniu. Wprowadzono jednak szereg zasad oraz możliwości obniżenia swoich zobowiązań wobec ZUS. Do decyzji przedsiębiorcy należy, czy chce z takich uprawnień skorzystać. Jednak przedtem powinien on prawidłowo ustalić swoje uprawnienia – czy faktycznie spełnia warunki kwalifikacyjne z konkretnych przepisów.

System motywacyjny w pracy, czyli jak skutecznie motywować pracowników?

0
System motywacyjny w pracy, czyli jak skutecznie motywować pracowników?

Stosowanie systemów motywacyjnych w firmie przynosi wiele korzyści całemu przedsiębiorstwu. Pracownicy, którzy są odpowiednio nagradzani, bardziej angażują się w wykonywane zadania, co przekłada się na ich wydajność. Co zrobić, by skutecznie mobilizować zatrudnione osoby i tym samym zwiększyć zyski w firmie?

Jak możesz wykorzystać roboty przemysłowe w swojej firmie?

0
Jak możesz wykorzystać roboty przemysłowe w swojej firmie?

Chciałbyś, by twoja własna firma była naprawdę nowoczesną placówką. Próbujesz tworzyć taki biznes, ale zauważasz, że wciąż nie funkcjonuje on najlepiej i dalej czegoś ci w nim brakuje. Patrzysz i sprawdzasz, jak powinna wyglądać optymalizacja procesu produkcyjnego, odkrywając w ten sposób niesamowite maszyny – roboty przemysłowe. Jeśli nigdy wcześniej nie posługiwałeś się nimi w swojej firmie, koniecznie powinieneś to zmienić. Zainwestuj w te nowatorskie urządzenia, odpowiednio je zaprogramuj i zyskuj na tym pieniądze oraz poczucie stabilności. Robotom zdołasz powierzyć najróżniejsze i najcięższe zadania.

Być może z maszynami tego rodzaju spotkałeś się już kiedyś na taśmach produkcyjnych. Zazwyczaj bowiem powierza im się te najnudniejsze zadania, polegające na pakowaniu produktów, układaniu ich na bandzie czy sprawdzaniu ich zawartości. Ogromne hale produkcyjne wypełnione są licznymi pracownikami, którzy robią codziennie dokładnie to samo, przez co nieraz ich stan psychiczny znacząco się pogarsza. Nie musisz już dłużej wykorzystywać tych osób. Robot przemysłowy w stu procentach zastąpi ci każdego takiego pracownika i sam zacznie wykonywać monotonne prace, nie odczuwając przy tym oczywiście żadnych skutków ubocznych. Wykorzystasz go również do wykonywania zadań wymagających użycia sporej siły mięśni. Nawet najsilniejszy człowiek nie jest w stanie poradzić sobie z rozładowaniem całej ciężarówki ogromnych komputerów, podczas gdy maszyna robi to bez problemu i to znacznie szybciej. Możesz także powierzyć jej pewne zadania wymagające sporej precyzji. Ludzkie ręce nierzadko okazują się zawodne i nie są w stanie powtarzać takich samych czynności dokładnie tak samo.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat sposobu działania, funkcji czy ogólnych zastosowań robotów przemysłowych? Zajrzyj na stronę https://www.universal-robots.com/pl/ i zapozna się z metodami pozwalającymi na optymalizację procesów produkcji. Zacznij rozwijać swój biznes i właściwie nim kierować, uzyskując coraz lepsze dochody.

Jak długo należy przechowywać faktury

0
Jak długo należy przechowywać faktury

Przedsiębiorca ma obowiązek każdą sprzedaż, w ramach prowadzonej działalności, udokumentować fakturą bądź paragonem, a także potwierdzić zaewidencjonowany koszt, akceptowanym przez skarbówkę dokumentem zakupu. Zgromadzone dowody księgowe, prowadzone ewidencje i rejestry stanowią dla organów skarbowych potwierdzenie wykonanych operacji gospodarczych. Wszczynając kontrolę lub postępowanie sprawdzające, fiskus może wezwać dany podmiot do ich przedłożenia, do czasu, aż upłynie termin przedawnienia. Brak wymaganej dokumentacji skutkuje wysokimi sankcjami. W związku z tym nasuwa się pytanie, przez jaki okres czasu podatnik jest zmuszony przechowywać firmowe dokumenty? Kiedy może je bez ryzyka zniszczyć?

Lekkie buty robocze ochronne do pracy

0

Niektóre zawody wymagają tego, by pracownicy zakładali buty robocze, które ochronią stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi albo chemicznymi. Są także barierą przed oparzeniami, nadmierną wilgocią, lub też przed szkodliwym działaniem niskich i wysokich temperatur.

Linia kredytowa w koncie firmowym. Czy warto ją mieć?

0

O kondycji finansowej korporacji decyduje nie tylko wysokość wypracowanego zysku, ale również płynność finansów. Aby zmniejszyć ryzyko powstawania zatorów płatniczych i w maksymalnym stopniu sprzyjać zachowaniu równowagi finansowej, warto rozważyć zaciągnięcie linii kredytowej w koncie firmowym. Poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Oferta, cena czy miejsce? Co decyduje o wyborach klientów?

0

Chyba trudno dziś znaleźć branżę, w której nie ma konkurencji, i to dużej. Są dziedziny niszowe, pojawiają się nowe pomysły, świeże i rozchodzące się, niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki. Jednak wszystko, co nowe także zaczyna szybko mieć konkurencję, z którą trzeba sobie poradzić. Firmy stawiają zatem na coraz bardziej wymyślne oferty. Do tego ceny godne uwagi. Bywa jednak i tak, że zarówno niska cena, jak i świetnie skonstruowana oferta, nie przyciągają takiej liczby klientów, jaka była zakładana w planach. Czemu tak się dzieje?

ZOBACZ TEŻ