poniedziałek, Maj 17, 2021

Prawda o kupowaniu towaru z Chin – hit czy kit?

0
Prawda o kupowaniu towaru z Chin

Pokutuje wciąż przekonanie, że tanie, sprowadzane w ilościach hurtowych produkty z Chin są kiepskiej jakości i często się psują. Nie jest to jednak prawda. Import z Chin ma wiele zalet, a jakość produkowanych tam towarów jest wielokrotnie sprawdzana.

Czym jest kontrola jakości w Chinach?

Dzięki przeprowadzaniu kontroli na różnych etapach produkcji efektem końcowym jest produkt najwyższej jakości. Podczas importowania towaru pierwszy etapem powinna być weryfikacja potencjalnego kontrahenta. Polski dystrybutor powinien sprawdzić, czy rzeczywiście posiada on deklarowane fabryki. Następnym etapem jest dokładna weryfikacja jakości towaru. Istnieją cztery rodzaje kontroli produkcji. Pierwszym z nich jest audyt fabryki przed produkcją. Polega on na sprawdzeniu warunków panujących w fabryce i umożliwia dostrzeżenie problemów przed rozpoczęciem procesu produkcji. Kontrola surowców i półproduktów pozwala na nawiązanie współpracy jedynie z partnerami spełniającymi oczekiwania. Następny etap kontroli przypada na moment, gdy wyprodukowane zostało około 50% zamawianych towarów. Kontrola w trakcie produkcji umożliwia sprawdzenie jakości wytwarzanych towarów i ewentualną korektę. Zamawiany produkt, np. dobre chińskie narzędzia, zostaje sprawdzony pod kątem zgodności norm oraz zgodności z harmonogramem realizacji. Istnieje również możliwość przeprowadzenia kontroli tuż przed wysyłką, na końcowym etapie produkcji. W tym czasie, produkty ponownie są sprawdzane pod kątem spełniania norm oraz wystąpienia ewentualnych wad. W przypadku wykrytych usterek mogą one zostać usunięte przed transportem. Ostatnim etapem kontroli jest sprawdzenie towaru w trakcie załadunku. Podczas niego można upewnić się, czy produkty zostały poprawnie zapakowane i nie ulegną uszkodzeniu w transporcie. Na tym etapie sprawdzane są również dokumenty niezbędne do importu. Dzięki wieloetapowej kontroli produktów, zarówno przed, w trakcie jak i po zakończeniu produkcji w Chinach, sprowadzane produkty spełniają wszelkie oczekiwania i standardy jakości.

Mity na temat importu towarów z Chin

Wokół towarów importowanych z Chin narosło wiele mitów. Pierwszym i najpopularniejszych jest przekonanie o najniższej cenie. Powszechnie uważa się, że produkty sprowadzane z Chin są najtańsze i umożliwią wysoką marżę. Przekonanie to powstało w latach 90 i jest już nieaktualne. Jednak import z Chin dalej pozostaje opłacalny. Dodatkowo dla wielu produktów jest to jedyna droga zakupu. Tak wygląda sytuacja między innymi w branży elektronicznej i komputerowej.

Drugim równie popularnym mitem na temat importu z Chin jest obawa o wielkość zamówienia. Dotyczy ona przekonania, że tanie zakupy z Chin wymagają ilości kontenerowych. Obecnie zasada ta już nie obowiązuje. Bez problemu można zamówić pojedyncze opakowania bądź paletę.

Service design – czy tylko dla specjalistów?

0
Service design

O usługach service design mówi się coraz więcej głównie dlatego, że ostatni rok 2020 obarczył nas dość trudnymi wydarzeniami, które w ogromnej mierze wpłynęły na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Pojawiła się konieczność modyfikowania swoich profili i dostosowywania się do zmieniającego się rynku. Panuje jednak powszechne przekonanie, że service design sprawdza się wyłącznie w specjalistycznych sektorach i tylko na tym poziomie, na którym usługi kierowane są stricte do klientów danej firmy. Tymczasem praktyka pokazuje coś zupełnie innego.

Podstawa projektowania usług, czyli co trzeba wiedzieć o netnografii?

0
Podstawa projektowania usług

Netnografia to pojęcie składające się z dwóch słów: Internetu i etnografii. Oznacza adaptację badań etnograficznych w świecie cyfrowym. Jako dziedzina nauki skupia się na zachowaniach społeczności i pojedynczych odbiorców. Łatwo więc zrozumieć, dlaczego stanowi jeden z absolutnych filarów service design. Dowiedz się więcej o netnografii i o tym, w jaki sposób pomaga ona projektować usługi!

Marketing internetowy – jakie rodzaje możemy wyróżnić?

0
Marketing internetowy

Kiedy tworzymy swoje przedsiębiorstwo, w zdecydowanej większości przypadków konkurencja posiada podobne lub nawet takie samy usługi/produkty, jak my. W takich sytuacjach musimy zadbać o działania marketingowe, które to spowodują, że nasze końcowe zyski zwiększą się. Jakie rodzaje marketingu internetowego możemy wyróżnić? Co zrobić, aby kampania reklamowa została przeprowadzona w sposób prawidłowy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników

Rodzaje marketingu internetowego

Nie da się ukryć, że istnieje wiele rodzajów marketingu internetowego. Jednym z popularniejszych sposobów jest pozycjonowanie stron, którego celem jest pojawienie się danej witryny możliwie najwyżej w wynikach wyszukiwania na dane słowa kluczowe. Nadal powszechny jest e-mail marketing, który może przyjmować formę newsletterów czy też elektronicznych dzienników. Używa się go najczęściej w celach sprzedażowych, promocyjnych bądź informacyjnych. Kolejnym rodzajem jest content marketing, czyli treści znajdujące się na dowolnej stronie internetowej. Może to być chociażby Facebook bądź inna witryna, o podobnej tematyce. Nieco większe fundusze na reklamę będziemy musieli wydać w przypadku Google Ads. Reklama firmy w internecie nie jest więc takim łatwym zadaniem.

Jest to pewna forma, która umożliwia pojawienie się wysoko w wynikach wyszukiwania, jednakże płacimy każdorazowo za kliknięcie na reklamę. Niestety coraz więcej użytkowników posiada programy do blokowania reklam bądź po prostu je omija. Ciekawym sposobem na marketing są media społecznościowe, m.in. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube. Za pośrednictwem tych serwisów jesteśmy w stanie trafić do większej grupy klientów. Jeśli chodzi o inne formy marketingu internetowego, to należy wymienić  marketing partnerski, reklamę banerową, artykuły sponsorowane bądź aukcje internetowe.

Kampania reklamowa – co zrobić, aby ją dobrze przeprowadzić?

Jeśli zależy nam na tym, aby przeprowadzić odpowiednią kampanię reklamową, wówczas powinniśmy kierować się kilkoma wskazówkami, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Przede wszystkim istotne jest określenie celu- jest to właściwie kluczowa kwestia podczas tworzenia dowolnej kampanii. Dla jednych będzie to zachęcenie do zakupu, inni natomiast chcą budować swoją markę lub zachęcić do kontaktu. Ważne jest przygotowanie struktury kampanii.

Przykładowo niektóre usługi i produkty mogą być ze sobą ściśle powiązane, wówczas mogą znaleźć się w jednej grupie reklamowej. Nie w sposób zapomnieć o dopracowaniu słów kluczowych. Otóż im trafniej zostaną sprecyzowane, tym większe prawdopodobieństwo, że kampania zakończy się powodzeniem. Marketing internetowy powinien być prowadzony w taki sposób, aby wyróżnić się spośród pozostałych, jednakże w sposób pozytywny. Zła sława w dzisiejszych czasach nie jest korzystna i przynosi jedynie krótkie zyski. Warto stworzyć kilka wariantów reklam, w konsekwencji umożliwi nam to ustalenie, które z nich są najbardziej przekonujące dla klienta.

Ile kosztuje pomoc doradcy kredytowego?

0
Ile kosztuje pomoc doradcy kredytowego

Bez wątpienia decyzja o wyborze konkretnego kredytu to najważniejsza decyzja w naszym życiu. Gdy podejmiemy ją zbyt szybko czy też w oparciu o niepełne informacje, może zaważyć na przyszłości. Sprawy także nie ułatwia sam fakt, że bardzo dużo jest banków, a każdy z nich posiada przynajmniej kilka kredytowych produktów. Oferty banków różnią się bardzo między sobą, dlatego też gdy się decydujemy na kredyt, to zawsze należy je porównać. Dzięki temu wybierzemy kredyt najkorzystniejszy. Gdy nie mamy wystarczającej wiedzy oraz umiejętności pomocy okaże się doradca kredytowy.

Czym się zajmuje doradca kredytowy?

Nie posiadamy bardzo często wiedzy odpowiedniej, aby w prawidłowy sposób przeanalizować warunki kredytów lub też po prostu nie mamy na to czasu. Dlatego właśnie można skorzystać z pomocy fachowca, którym jest doradca kredytowy. Wielu osób wydaje się, że taka usługa jest kosztowna. Nic bardziej mylnego. Usługi doradcy kredytowego są darmowe.

Na czym polega jego praca? Doradca jest osobą, która zna wszelkie procedury związane stricte z ocenianiem zdolności kredytowej oraz także przyznawaniem kredytów. Jest on także zaznajomiony z ofertami banków i przedstawić nam może, a  do tego przeanalizować dla nas wszelkie opcje, abyśmy mogli wybrać najlepszą. Doradca także posiada wiedzę dotyczącą prawa bankowego, jak i także prawa finansowego. Zawód doradcy wykonywać jedynie mogą osoby, które uzyskały specjalne zezwolenie od KNF (Komisji Nadzoru Finansowego). Mamy dzięki temu stu procentową pewność, że podejmiemy współpracę z człowiekiem rzeczywiście kompetentnym oraz wykwalifikowanym.

Więcej informacji: Zobacz dodatkowe informacje – kredyty Warszawa – dowiedz się, jak doradztwo kredytowe może Ci pomóc.

Ile będzie nas to kosztowało?

Dowiedzieliśmy się już, czym zajmuje się doradca. Wiemy także, że osoba ta musi mieć stosowne uprawnienia. Wiele osób myśli, że w związku z tym usługi są dodatkowo płatne. Tym samym decydują się zrezygnować z pomocy doradcy. Tym samym odbierają sobie szansę na wynegocjowanie najlepszych warunków kredytu. W końcu należy raz na dobrze skończyć z tym mitem i potwierdzić, że same usługi doradcy są całkowicie darmowe dla wszystkich klientów. Każdy z nas jednak zdaje sobie doskonale z tego sprawę, że praca doradcy nie jest wolontariatem. Na czym zarabia w takim razie doradca i kto jest za jego zarobki odpowiedzialny?

Zarobki eksperta (doradcy) uzależnione są głównie od samej formy zatrudnienia. Doradca kredytowy może pracować bezpośrednio dla doradczego biura. Jest to bardzo popularne zatrudnienie. Wówczas biuro otrzymuje z kolei prowizje od banków. Doradca także może działać na własną rękę oraz także prowadzić działalność gospodarczą nawet jeszcze wtedy się nie rozlicza z bankami bezpośrednio, ale przez inny podmiot duży tak zwanego „kredytowego pośrednika”.

Nie zastanawiajmy się zatem nad stosownością skorzystania z jego usług. Nie będziemy żałować tej decyzji. Doradca kredytowy może sprawić, że zaoszczędzimy grube tysiące złotych. Jak widzimy są to dla nas same korzyści. Co więcej za jego pomoc nie musimy nic zapłacić. Czy mogliśmy wyobrazić sobie lepszą ofertę? Raczej nie.

Utylizacja zużytego oleju spożywczego

0
Utylizacja zużytego oleju spożywczego

Każdy właściciel baru czy restauracji wie dobrze, że by dania mogły zostać przygotowane, niezbędny jest olej spożywczy. Jest on składnikiem wielu potraw, nie tylko serwowanych w domach, ale także w lokalach gastronomicznych. Trudno sobie przecież wyobrazić, jak przygotowywać dania bez smacznej oliwy z oliwek, czy oleju spożywczego ze słoneczników. Nie mniej jednak, zarówno właściciele barów jak i restauracji, czy nawet małych jadłodajni, zobligowani są do tego, by pozbywać się zużytego oleju posmażalniczego. Stanowi on bowiem odpad, który podlega utylizacji, w myśl obowiązujących przepisów prawa. Jak więc można pozbyć się zużytego oleju i co się z nim dzieje?

Utylizacja oleju posmażalniczego i jego skup

Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że zużytego oleju nie wolno, pod żadnym pozorem ponownie wykorzystać do przygotowania posiłku. Należy mieć na uwadze to, że w przepalonym tłuszczu, dochodzi do wydzielania się substancji rakotwórczej, która nazywa się akroleina. Zużyty olej w lokalu gastronomicznym, również nie może zostać po prostu wylany do kanalizacji. Przepalony tłuszcz, po ostygnięciu zastyga, co może doprowadzić do zatkania się rury. Okazuje się, że takiego oleju nie wolno również magazynować, ani pozostawiać na śmietniku wraz z innymi odpadami. Oznacza to, że właściciele restauracji zobowiązani są do tego, by pozbywać się zużytego oleju zgodnie z przepisami. Za każde odstępstwo od przepisów, narażają się oni na kary finansowe. Co zatem można zrobić z olejem posmażalniczym? Po pierwsze, jeśli mamy do czynienia z dużymi ilościami zużytego oleju, naszym obowiązkiem jest oddanie go do utylizacji. W tym celu należy zgłosić się do specjalistycznej firmy, które oferują kompleksowe usługi w zakresie dostarczenia zbiorników na odpady, a następnie ich odbioru i transportu. Oddając olej do skupu, pozbywamy się problemu. Z punktu widzenia prawa nie jesteśmy już jego właścicielami, a to oznacza, że to odbiorca jest za niego odpowiedzialny.

Więcej informacji: Odbiór zużytego oleju Trafinoil.pl – dowiedz się więcej o ofercie odbioru i skupu zużytego oleju w gastronomii.

Jak wykorzystać zużyty olej?

Zużyty olej, który został poddany utylizacji, czyli oczyszczeniu i przejściu przez odpowiednie procesy, może zostać wykorzystany na wiele sposobów. Dzięki temu, można go ponownie zastosować np. w celach grzewczych lub jako domieszkę oleju mineralnego, który wykorzystuje się jako olej opałowy do pieców C.O. Dodatkowo olej posmażalniczy, z powodzeniem może zostać wykorzystany przy produkcji tworzyw sztucznych, a także biopaliw. Jeśli olej posmażalniczy zostanie poddany rafinacji, znajdzie zastosowanie w produkcji biodiesla, który jest mieszanką oleju roślinnego i oleju napędowego. Firmy, które zajmują się profesjonalnie skupem oleju zarabiają na jego utylizacji, a następnie gospodarowaniu tym odpadem lub odsprzedaży go innym przedsiębiorstwom. Jednak należy pamiętać, że do przeprowadzenia recyklingu niezbędne jest stosowne zezwolenie. Oddając zużyty olej do specjalnych zakładów, właściciele lokali gastronomicznych dbają o środowisko, a także odciążają swój budżet, gdyż kara za nie pozbycie się odpadu jest dość wysoka.

Architekt a projektant – czym różnią się te zawody?

0
Architekt a projektant

Architekt a projektant – zrozumienie tych pojęć to podstawa sukcesu m.in. przy pracach związanych z tworzeniem swojego domu marzeń. Warto zastanowić się nad tym, jakimi obowiązkami zajmują się architekci, a w czym pomogą nam wyspecjalizowani projektanci. Zawody te, wbrew pozorom, znacznie się od siebie różnią. Aby dowiedzieć się więcej, warto zapoznać się z artykułem na stronie https://architectu.pl/miszmasz/Architekt,-czy-projektant.

Architekci – za co będą odpowiadać?

Architekt charakteryzuje się bardzo wszechstronnymi umiejętnościami. Przede wszystkim są to zdolności plastyczne i techniczne. Architekci pełnią bardzo ważną rolę już na etapie tworzenia konkretnego projektu domu. Odpowiadają m.in. za prace nad układami kolejnych warstw budynków. Rozwiązania projektowe muszą uwzględniać rozbudowaną sztukę budowlaną.

Dzięki architektom można bez problemów:

  • dopracowywać projekty domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej i komercyjnych,
  • opracować formy budynku zgodnie z normami prawnymi i warunkami technicznymi.

Architekt zachowuje równowagę pomiędzy funkcjonalnością i estetyką całego budynku. Posiada w tym zakresie rozszerzone kwalifikacje i wykorzystuje je w praktyce. To od niego w dużej mierze zależy m.in. stabilność i trwałość konstrukcji tworzonego budynku. Do architektów należy się zgłosić w pierwszej kolejności. To oni odpowiadają za uzyskanie pozwoleń na budowę.

Projektanci – jakich czynności się podejmują?

Projektant w zdecydowanej większości przypadków zajmuje się projektowaniem wnętrz. Powinien odznaczać się wykształceniem kierunkowym, aby właściciele domów wiedzieli z kim mają do czynienia i czego konkretnie mogą od takiego specjalisty oczekiwać. Projektanci odpowiadają głównie za udekorowanie wnętrz w tworzonych budynkach. Dbają o wszelkie kwestie estetyczne i wizualne.

Dzięki projektantom można dobrać kolor ścian, wybrać optymalne meble i elementy wykończeniowe, ale też zakupić najwyższej jakości ozdoby i dodatki do wnętrz. Praca takiego specjalisty składa się jednak z wielu różnych etapów i jest niezwykle złożona. Muszą to być osoby dobrze czujące się w pracy pod presją czasu. Kluczem do sukcesu jest też nawiązanie dobrego kontaktu z klientami. Projektant jest odpowiedzialny za aranżowanie wnętrz mieszkalnych, ale również hotelowych, biurowych czy też komercyjnych. Cechuje go uniwersalność i łączenie ergonomii z najnowszymi trendami. W jego pracy nie ma miejsca na jakiekolwiek pomyłki. Zadaniem projektantów jest stworzenie wnętrz na miarę oczekiwań konkretnych klientów, tak aby domownikom żyło się w nich komfortowo i przytulnie. Obaj specjaliści są równie istotni.

Obuwie BHP – podział, zalety, zastosowanie

0
Obuwie BHP

Każdy pracodawca powinien swojej kadrze zapewnić odpowiednie warunki pracy, w tym odzież wykorzystywaną do wykonywania poszczególnych zadań. Ubiór ten powinien spełniać wszystkie warunki BHP, jak również dostarczać komfortu działań. Wśród ważnych elementów takiego stroju znajduje się obuwie BHP. Czym ono się charakteryzuje? Jakie rodzaje butów można wyróżnić? Gdzie znajdują zastosowanie? Jak dobrać odpowiedni produkt?

Cechy charakterystyczne butów roboczych i ochronnych

Buty wykorzystywane w pracy powinny przede wszystkim zabezpieczać stopę pracownika przed różnego rodzaju działaniem. Zależnie od branży chronią przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Głównymi cechami i zaleceniami dotyczącymi obuwia BHP są:

  • trwały i mocny materiał wykonania, dostosowany do panujących warunków,
  • odpowiednia podeszwa,
  • prawidłowe przytrzymanie stopy,
  • mocne zapięcia,
  • buty wygodne w noszeniu nawet podczas długotrwałej pracy, itp.

Rodzaje butów pracowniczych

Obuwie BHP można podzielić ze względu na ich zastosowanie. Jednak nie tylko. W wielu branżach znany jest także podział odpowiednicy porom roku i panującej pogodzie. Wśród tego rodzaju akcesoriów warto wyróżnić buty letnie, zimowe, na deszcz czy mróz.

Choć w obecnych czasach tego rodzaju obuwie często przypomina standardowe buty do chodzenia, to w rzeczywistości posiada ono wiele cech i funkcji wykorzystywanych podczas realizacji zadań. Ponadto wart zwrócić uwagę na nazwę tego rodzaju obuwia BHP.

Do podstawowych grup sprzętu należą:

– buty robocze – wykorzystywane w celu ochrony przed zabrudzeniami, jak również różnego rodzaju innymi czynnikami spotykanymi podczas pracy. Dzielą się na:

  • obuwie ochronne oznaczone symbolem „P” – ich zadaniem jest zabezpieczenie przedniej i tylnej części stopy. Posiadają wzmocnienie w okolicy palców. Są wytrzymałe, usztywnione i minimalizują ryzyko powstania uszkodzeń, zgnieceń czy przebicia nogi.
  • bezpieczne obuwie BHP – z oznakowaniem „S” – buty bardziej wytrzymałe od swoich poprzedników. Stosowane podczas prac z wysokim ryzykiem zgniecenia czy uszkodzenia dolnej części nogi pracownika. Również posiadają wzmocnione noski.

Zastosowanie butów roboczych

Obuwie robocze stosowane jest w pracy wielu ludzi. Najczęściej wykorzystywane w branży: budowlanej, spożywczej, medycznej, laboratoryjnej, u służb mundurowych, itp. Każde z nich wykonywane są zgodnie z przyjętymi zasadami i normami. Sprawdzane pod względem trwałości wytrzymałości uderzeń z odpowiednio dobrana energią.

Aby spełniało ono swoje opisane funkcje musi być również dopasowane do rodzaju wykonywanych działań. Muszą być dobrane do szczególnych warunków i chronić przed czynnikami: mechanicznymi, biologicznymi, chemicznymi, termicznymi, jak również przed porażeniem prądem.

Koszt przesyłki kurierskiej – od czego zależy?

0
Koszt przesyłki kurierskiej

Na koszt przesyłki kurierskiej ma wpływ wiele czynników i w dużej mierze to właśnie on determinuje zarówno wybór dostawy, jak i decyzję o współpracy z firmą kurierską. Ta ostatnia jest ogromnie ważna, jeśli postanowimy otworzyć własny e-sklep. Aby obliczyć ceny poszczególnych usług nie trzeba wspinać się na wyżyny matematycznych umiejętności. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka aspektów, które mają na nie wpływ. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Gabaryty i rodzaj przesyłki, a jej koszt

Aby określić cenę danej usługi kurierskiej należy przede wszystkim określić gabaryty danej przesyłki. Mowa zarówno o jej wadze, jak również o wymiarach. Firmy kurierskie w swojej ofercie podają przedziały wagowe dla określonych cen, a ponadto dokładnie wyjaśniają w jaki sposób można obliczyć na jaki koszt musimy się przygotować. Na największy zazwyczaj wtedy, kiedy mamy do czynienia z dużymi paczkami czyli tak zwanymi gabarytowymi.

Bardzo ważnym czynnikiem, który ma wpływ na koszt przesyłki jest rodzaj usługi na którą się zdecydujemy. Każda z firm kurierskich proponuje różne opcje dostaw do wyboru, które najczęściej różnią się od siebie czasem doręczenia. Im ten ma być krótszy, tym koszty będą większe.

Opakowanie przesyłki i wpływ na jej cenę

Prawidłowe zabezpieczenie przesyłki ma ogromny wpływ na to, w jakim stanie znajdujące się w niej przedmioty zostaną do nas doręczone. Do preferowanych przez większość firm kurierskich należą kartonowe pudła (dobrze zabezpieczone), ale nie oznacza to, że zawsze mogą być one wzięte pod uwagę. Często zdarza się, że dany towar wymaga specjalnego zapakowania z wytycznymi co do przenoszenia czy zachowania ostrożności. Tutaj trzeba się liczyć, że firma kurierska może naliczyć do tego typu przesyłki dodatkowe koszty z uwagi na to, że nie będzie ona mogła być posortowana automatycznie.

Ile kosztuje wysyłka kurierem – odległość ma znaczenie

Bardzo ważnym aspektem, który ma znaczący wpływ na koszt przesyłki ma to, w jakie miejsce ją wysyłamy. W praktyce mowa po prostu o odległości – im większy dystans, tym należy liczyć się w większymi kosztami wysłania paczki. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu – im dalej musi jechać kurier, tym zużycie paliwa będzie większe. Zazwyczaj jednak w większości przypadków firmy naliczają taką samą opłatę za wysyłkę krajową.

Przesyłki kurierskie w sklepie – korzystne opcje wysyłania

Przesyłki kurierskie w sklepie nie muszą oznaczać generowania horrendalnych kosztów. Wystarczy, że skorzystamy z usług firmy kurierskiej, która umożliwia korzystanie z ich usług na korzystnych warunkach. Jedną z nich jest InPost, która w swojej ofercie posiada m.in. atrakcyjne propozycje abonamentowe (na 12 lub 24 miesiące), które dopasowane są do potrzeb oraz możliwości zarówno małych, średnich, jak i dużych firm. Co istotne firma umożliwia wykupienie abonamentu na próbę, więc z powodzeniem możemy zweryfikować to czy dana opcja jest dla nas opłacalna.

Jak urządzić szatnię w siłowni?

0
szatnia w silowni

Kluby fitness oraz siłownie przyciągają wielu miłośników zdrowego stylu życia. Dla wygody i higieny trenujących, powinieneś zadbać nie tylko o odpowiednie, wysokiej jakości sprzęty, ale i zaplecze. Mowa o szatniach. Co powinno znaleźć się w ich podstawowym wyposażeniu? Podpowiadamy!

Szafki skrytkowe to podstawa

Każdy, kto przychodzi na trening chce przebrać się w wygodne ubrania. Jako właściciel siłowni powinieneś zapewnić mu możliwość bezpiecznego pozostawienia swojej odzieży na czas ćwiczeń. Wszystkie szafki skrytkowe zamykane są na klucz, kłódkę lub zamek szyfrowy. To od Ciebie zależy, którą formę zabezpieczenia wybierzesz.

Szafki skrytkowe są zgrabne, a jednocześnie pojemne. Klient może zostawić w nich kurtkę, ubrania, buty czy ręcznik oraz drobne przedmioty osobiste.

Jeśli w ofercie sklepów nie możesz znaleźć modułu składającego się z tylu szafek, ilu potrzebujesz, pamiętaj, że zawsze możesz zestawić ze sobą kilka produktów, dzięki czemu stworzysz tyle przestrzeni do przechowywania, ile potrzebujesz. Co ważne, szafki skrytkowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Oznacza to, że możesz dobrać je tak, aby pasowały do wystroju szatni, kolorów będących motywem przewodnim klubu lub zgodnie z własnymi upodobaniami. Dziś na rynku możesz kupić nie tylko te w odcieniach bieli i szarości, ale też czerwone, pomarańczowe, zielone czy niebieskie. Wybór jest naprawdę szeroki!

Szafki skrytkowe świetnie sprawdzą się w szatni. Te produkty, na które warto zwrócić uwagę, pokryte są wysokiej jakości farbą proszkową. Dzięki temu są odporne na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne.

Do szafek skrytkowych warto dobrać ławeczki, które zwiększą komfort podczas przebierania.

Lustro i suszarki

Niezależnie od tego czy będzie to szatnia męska, czy damska, w każdej z nich powinno znaleźć się duże lustro oraz przynajmniej jedna suszarka do włosów. Po treninegu wiele osób decyduje się na wzięcie prysznica jeszcze na siłowni. Mało kto zabiera ze sobą na ćwiczenia własną suszarkę do włosów. Sprzęt na miejscu pozwala wysuszyć głowę, dzięki czemu Twój klient nie będzie narażony na przewianie i późniejszy ból, co mogłoby go wyeliminować z treningów na jakiś czas.

Lustro służy do tego, aby móc ułożyć sobie fryzurę, poprawić makijaż lub skontrolować wygląd.

Warto dodać, że siłownie, które posiadają dobrze wyposażone zaplecze są o wiele chętniej wybierane przez klientów, niż te, które nie dbają o ich potrzeby.

ZOBACZ TEŻ

Prawda o kupowaniu towaru z Chin

Prawda o kupowaniu towaru z Chin – hit czy kit?

Pokutuje wciąż przekonanie, że tanie, sprowadzane w ilościach hurtowych produkty z Chin są kiepskiej jakości i często się psują. Nie jest to jednak prawda....