wtorek, Czerwiec 25, 2019

7 powodów dlaczego darmowy Gmail nie jest dla firm

0
7 powodów dlaczego darmowy Gmail nie jest dla firm

Patrząc na powielane schematy biznesowe i strategie zauważamy, że ludzie mają skłonność do kopiowania i powtarzania tych samych błędów. Oczywistym jest fakt iż to co zadziałało w innym biznesie niekoniecznie musi zadziałać w naszym. Zgubnym może okazać się naśladowanie zachowań managerów, prezesów czy pracowników innych firm. Podobnie jest w segmencie B2B, gdzie nie zawsze to co działało w przypadku B2C sprawdzi się i tutaj.

Konto dla młodych – jakie powinno być, by zadowolić studenta

0
Konto dla młodych

Studenci mają pewne oczekiwania co do konta bankowego. Wynikają one z faktu, że ta grupa ma zupełnie inną strukturę kosztów i przychodów oraz inaczej korzysta ze zgromadzonych w banku środków niż pracujące już osoby dorosłe. Jakie powinno być konto dla studenta, by mogło ono zadowolić nawet najbardziej wymagającego studenta?

Wózki transportowe – czym kierować się przy ich wyborze?

0
Wózki transportowe - czym kierować się przy ich wyborze?

Specjalistyczne wózki nie są domeną jedynie magazynów. Często używane są także w garażach czy warsztatach samochodowych. Dzięki nim możliwe jest przenoszenie dość ciężkich narzędzi lub urządzeń bez większego wysiłku. Warunkiem jest jednak to, aby wóz był dobrany w sposób prawidłowy. Nie jest to jednak takie proste, gdyż różnorodność wśród wózków jest dość duża.

Popularne typy wózków transportowych

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak dużo wyróżnia się typów i modeli wózków transportowych. Do tych najpopularniejszych zaliczyć można przede wszystkim trzy. Mowa tu o wózkach taczkowych, platformowych oraz schodowych. Wózek taczkowy posiada wbudowany kosz, który swoim kształtem przypomina taczkę.

Stąd nazwa. Różnica polega jednak na tym, iż w przypadku wózka taczkowego kosz ten umocowany jest na dwóch kółkach, a nie jednym jak w przypadku taczki. Dzięki temu taki wózek jest zdecydowanie stabilniejszy. To co charakteryzuje wózki platformowe to fakt, iż posiadają one dość nisko osadzony środek ciężkości. Zamontowana na wózki platforma znajduje się jedynie kilka centymetrów nad ziemią. Wózki platformowe najlepiej sprawdzają się przy przewożeniu dość ciężkich elementów.

Jest to wózek przeznaczony raczej dla profesjonalnych warsztatów. Mniej do przydomowych garażach. Wózki schodowe natomiast jak sama nazwa wskazuje najlepiej sprawdzają się przy transporcie elementów po różnego rodzaju schodach. Dlatego najczęściej używane są właśnie w tych warsztatach, w których konieczne jest pokonanie stopni.

Inne modele wózków transportowych

Wymienione trzy typy wózków transportowych to jednak nie wszystkie, z którymi można się spotkać. Popularne są także wózki do butli. Jest to dość specyficzny modela wózka transportowego, ponieważ służy przede wszystkim do transportu butli. Często wykorzystuje się go także do transportu beczek.

Ciekawym rozwiązaniem są także wózki skrzyniowe. Wyglądają one po prostu jak duże skrzynie jadące na kołach. Ten typ wózków służy często do transportu wielu różnych narzędzi, które przewożone są w wózku skrzyniowym „luzem”. Jak zatem widać rodzajów wózków transportowych jest dość sporo i każdy z modeli ma swoje specyficzne przeznaczenie. Dlatego wybierając wózek zawsze należy wziąć pod uwagę to, do czego wózek w szczególności będzie miał być przeznaczany. Podkreślić trzeba jeszcze, że wszystkie wymienione modele wózków są modelami ręcznymi.

Wózki AGV profesjonalne

Wcześniej wyróżnione wózki najczęściej wykorzystywane są w garażach i warsztatach samochodowych. Na rynku dostępne są także wózki przeznaczone do dużo bardziej profesjonalnego przeznaczenia. Mowa tutaj o tzw. wózkach paletowych, które przede wszystkim wykorzystywane są do transportu euro palet. Jednak i w tym przypadku wyróżnić można kilka typów tych wózków. Pierwszy typ to wózki paletowe ręczne. Wózki te mają jednak swoje ograniczenia. W związku z tym najczęściej wykorzystywane są jedynie do transportu pojedynczych palet. Więcej możliwości dają wózki paletowe niskoprofilowe.

Pozwalają one na jednorazowy transport dużo większej ilości palet i co ważne przy ich załadunku oraz rozładunku nie ma konieczności zmiany nachylenia wózka. Dzięki czemu transport jest łatwiejszy. Na koniec wymienić należy także wózek paletowy masztowy. Jest to wózek elektryczny. Dlatego pozwala nie tylko na transport dużej ilości palet, ale jest także bardzo zwrotny. Pamiętać jednak należy, iż wymaga on systematycznej konserwacji.

Źródło: http://lean-cart.pl/

Czym jest system ATS i dlaczego warto go wprowadzić?

0
Czym jest system ATS i dlaczego warto go wprowadzić?

Obecnie na rynku pracy obowiązuje olbrzymia konkurencja. Znalezienie dobrego specjalisty, który ma doświadczenie, pozostanie z nami na dłużej i będzie pracował w sposób odpowiedzialny często graniczy z cudem. Obecnie badania wykazują, że około 70% osób pracujących to tzw. kandydaci pasywni. Oznacza to, że nie poszukują nowych posad aktywnie. Dopiero po dotarciu do nich i przedstawieniu bardziej zachęcającej oferty może okazać się, że będą oni skłonni do tego, by zmienić firmę. Jeśli już jednak uruchamiamy cały proces hr-owy, a nasza firma należy do nieco większych, warto zastanowić się nad wdrożeniem rozwiązań, które ułatwią nam cały proces. Podziała to zdecydowanie na naszą korzyść. Nie tylko ułatwi, usprawni pracę działu HR, ale także znajdzie odzwierciedlenie w tym, jak postrzegany jest nasz biznes na zewnątrz.

Czym jest system ATS?

ATS to skrót od “applicant tracking system”. Po polsku zazwyczaj nazywamy to systemem śledzenia aplikacji. Są to różnego rodzaju aplikacje, które umożliwiają elektroniczną obsługę całego procesu rekrutacyjnego. Oznacza to, że wykupując tego typu aplikację od danej firmy, mamy wszystkie procesy związane z rekrutacją pod jednym dachem. Musimy sobie zdać sprawę, że poszukiwanie nowych pracowników, przeglądanie i archiwizowanie przesłanych zgłoszeń, ocenianie ich, rozmowy i decyzje to długi proces, angażujący bardzo wiele osób. Jeśli prowadzimy firmę na tyle dużą, że do rekrutacji dochodzi częściej, to warto wdrożyć usprawnienia i optymalizacje.

Jakie funkcje posiada system ATS?

Przede wszystkim zbiera wszelkiego rodzaju CV i listy motywacyjne w jednym miejscu. Pomaga nimi zarządzać i sprawia, że stają się czytelne. Systemy ATS posiadają też automatycznie generowane raporty. Dzięki temu unikniemy np. kilkukrotnego zaproszenia danego kandydata na rozmowę lub brak przesłania informacji o statusie rekrutacji. Ponadto dostęp do aplikacji jest ułatwiony – dla wszystkich zainteresowanych, a więc także menadżerów czy kierowników działów. Zgłoszenia można oceniać, dzięki czemu zyskujemy jasny obraz dotyczący tego, który kandydat nadaje się najlepiej na dane stanowisko. Zazwyczaj otrzymujemy także wsparcie techniczne, szkolenia i pomoc na dalszej drodze użytkowania.

Zgodność z RODO

Dobry system ATS powinien cechować się także tym, że będzie zgodny z RODO oraz wszelkimi wymogami prawnymi. Warto wybrać taki produkt, który w pełni spełni nasze oczekiwania.

Od kogo zakupić system ATS?

Podjęcie takiej decyzji nie jest proste. Jest to narzędzie bardzo przydatne, dlatego wybierzmy takie, które wolne będzie od błędów i usterek. Choć na rynku jest wiele firm, które zajmują się sprzedażą tego typu aplikacji, naszą uwagę przykuła firma Elevato. Ich rozwiązania należą do najlepszych na rynku. Zapewniają oni wsparcie techniczne i pomoc, jeśli na drodze użytkowania pojawią się jakiekolwiek problemy czy usterki. Można sprawdzić ich ofertę na stronie elevatosoftware.com i przeczytać więcej o produktach, jakie oferują.

Wrocław – organizacja imprez firmowych w mieście spotkań

0
Wrocław – organizacja imprez firmowych w mieście spotkań

Imprezy firmowe od zawsze cieszyły się dużą popularnością. Z biegiem lat zmienił się jednak ich format. Oprócz przyjemnej odskoczni od pracy, zaczęły stanowić również świetną okazję do integracji i budowania silnego zespołu, a także element kreowania pozytywnego wizerunku marki. Przedsiębiorcy zaczęli podchodzić do tematu nieco inaczej. Impreza firmowa w ciasnym pokoju hotelowym podczas delegacji przestała wystarczać. Dużo większe znaczenie mają eventy organizowane z pomysłem. Uroczysty bankiet, gry team-buildingowe, piknik dla pracowników i ich rodzin – możliwości są właściwie nieograniczone, zwłaszcza kiedy planujemy imprezę w tętniącym życiem Wrocławiu!

Organizacja imprez firmowych nie jest tak prosta, jak się wydaje, ale miasta takie jak Wrocław, Kraków i Katowice, stwarzają idealne warunki do ich realizacji. Znajduje się tam nie tylko wiele rozrywek, ciekawych lokali do wynajęcia i klimatycznych restauracji, ale także mnóstwo miejsc plenerowych, które pozwalają zorganizować rodzinny piknik z namiotami eventowymi, dmuchanymi zamkami itd. Warto wziąć pod uwagę takie miejsca, jak:

  • Puby i restauracje

  • Kluby taneczne

  • Sale konferencyjne

  • Rancho

  • Ogrody przyrestauracyjne

  • Parki

Z pewnością każda z tych opcji pozwoli nam zorganizować imprezę firmową. Wystarczy mieć na nią pomysł. Jaki jest Twój?

Organizacja imprez firmowych z agencją eventową starStone – dlaczego warto?

Decydując się na współpracę z profesjonalną agencją eventową, oszczędzamy nie tylko czas, ale także pieniądze. Nie musimy już szukać poszczególnych podwykonawców, m.in. speców od oświetlenia i nagłośnienia, firmy wynajmującej namioty i meble eventowe, firmy cateringowej i wreszcie – artystów, którzy umilą naszym gościom czas. Dobra agencja eventowa dysponuje tym wszystkim i realizuje nasz projekt od początku do końca.

We Wrocławiu i innych miastach na południu Polski, m.in. w Katowicach i Krakowie, działa agencja starStone, dla której organizacja imprez firmowych to powołanie. Jej pracownicy do każdego projektu podchodzą z równym zaangażowaniem, a do Klienta w pełni indywidualnie. Dzięki temu udaje się organizować oryginalne imprezy firmowe, które zachwycają wszystkich zaproszonych gości i spełniają oczekiwania zleceniodawców.

Wrocław, Katowice, Kraków – idealne miejsca na organizację imprez firmowych

Nawet najlepiej zorganizowany event firmowy nie może odbyć się bez gości. Nie da się zrealizować udanej imprezy bez zadowolonych uczestników. Aby temu podołać i stworzyć event, który pozwoli im się zintegrować, dobrze bawić, a jednocześnie ukaże pracodawcę i całą firmę w dobrym świetle, warto powierzyć cały projekt profesjonalnej agencji eventowej starStone, która uczyni z każdej imprezy firmowej wydarzenie godne zapamiętania.

Organizacja imprez firmowych we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie, to przepis na sukces. Znajdziemy tam mnóstwo ciekawych i inspirujących miejsc, które będą stanowić idealną bazę pod event firmowy. Jeśli dodatkowo planowanie i realizację zlecimy agencji eventowej starStone, otrzymamy imprezę, którą wszyscy uczestnicy będą chcieli zapamiętać na dłużej.

Elastyczna flota – wynajem aut na miesiąc

0
Elastyczna flota - wynajem aut na miesiąc

Może zabrzmieć to jak truizm, jednak samochód jest kluczowym elementem w rozwoju każdej firmy zajmującej się logistyką oraz transportem. Podobnie odpowiednio rozwijana flota samochodowa jest kluczowa w kontekście optymalnego wzrostu firmy. Rozwój floty to jednak duże obciążenie finansowe dla przedsiębiorstwa i musi zostać uwzględniony w planach budżetowych. Nie jest to coś, na co decydujesz się z dnia na dzień bez poświęcenia czasu na zorientowanie, się jaka jest sytuacja na rynku. Warto potraktować zwiększenie liczby samochodów jako inwestycję we własny biznes i wybrać taki instrument finansowy, który maksymalnie zwiększy nasze zyski. Co jednak mamy do wyboru?

Kalendarz B6 dzienny – dlaczego warto go mieć?

0
Kalendarz B6 dzienny – dlaczego warto go mieć?

Kalendarze nie wychodzą z mody. Producenci nie przespali okresu zmian technologicznych i oferują produkty, które pomimo swej klasyczności są atrakcyjne dla klienta. Co decyduje o tak dużym zainteresowaniu kalendarzami?

Kalendarz wciąż lepszy niż smartfon

Dzisiejszy świat stawia na minimalizm i praktyczność. Dlatego tak wiele funkcji zamkniętych jest w jednym urządzeniu, jakim jest smartfon. Telefon, budzik, kalkulator, organizer, czy przeglądarka internetowa to tylko kilka z nich. Mimo to nie każdy jest zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań. Wiele ludzi wciąż woli tradycyjne sposoby zarządzania swoim czasem. Są one w końcu niezawodne i pozytywnie wpływają na nasz organizm. Tradycyjny kalendarz gwarantuje ciągły dostęp do zawartości, bez obaw o rozładowaną baterię czy brak podłączenia do sieci. Stylowy design gadżetu idealnie dopasujemy do własnych preferencji, co uczyni go nieodłącznym towarzyszem w pracy, czy szkole. Prowadząc kalendarz dajemy także odpocząć naszym oczom, które są przemęczone wpatrywaniem się w ekran. Szybciej znajdziemy także potrzebne nam informacje. Ręczne notowanie w kalendarzu wpływa także dobrze na nasz mózg. Pisanie aktywuje bowiem korę czołową mózgu, co wpływa na naszą lepszą koncentrację oraz zdolność zapamiętywania większej ilości informacji. Wprowadzając ręcznie rozmaite terminy spotkań czy ważnych rocznic i jubileuszy jesteśmy w stanie lepiej zapanować nad własnym czasem i zwiększyć efektywność naszej pracy,

Kalendarz B6 dzienny – kto powinien go wybrać?

Producenci kalendarzy oferują rozmaite rozwiązania. Wszystko po to, by każdy znalazł egzemplarz idealny do swoich potrzeb. Nie jest to łatwe zadanie, ale szeroki wachlarz formatów wraz z różnymi wersjami układu dni tygodnia pozwala podjąć decyzję, uwzględniając kilka czynników. Przede wszystkim zastanówmy się, jaki styl notowania preferujemy. Jeśli lubimy obszerne notatki, wybierzmy kalendarze dzienne. Wówczas będziemy mogli zaplanować dzień co do godziny i zapisać wszystkie niezbędne rzeczy. Jeśli natomiast jesteśmy oszczędni w słowach i notujemy w sposób krótki i treściwy, postawmy an kalendarze tygodniowe. Takie rozwiązanie pozwoli nam lepiej zapanować nad tygodniowym rozkładem zajęć. Format także ma znaczenie. Producenci oferują wersje od A4 do A7. Jeśli zależy nam na poręczności i swobodzie notowania, powinniśmy postawić na kalendarz b6 dzienny. Znajdziesz go w tym miejscu http://sklep.antra.com.pl/b6-dzienne,c141.html. Kalendarz b6 dzienny bez problemu weźmiesz ze sobą w każde miejsce, a praktyczne dodatki, jak zakładka w formie wstążki, ułatwią korzystanie z niego.

Nietrzymanie moczu po porodzie – sprawdź, jak sobie poradzić z problemem!

0
Nietrzymanie moczu po porodzie – sprawdź, jak sobie poradzić z problemem!

Nietrzymanie moczu po porodzie to zjawisko występujące dość powszechnie. Rozwijający się płód osłabia mięśnie dna miednicy poprzez zwiększony nacisk na nie. Dodatkowo uwalniane w czasie ciąży hormony, których zadaniem jest przygotowanie mięśni do akcji porodowej, sprzyjają późniejszemu nietrzymaniu moczu. Nie bez znaczenia dla siły mięśni da miednicy, pozostaje również wysiłek podejmowany przez kobietę w trakcie porodu. Problem z nietrzymaniem moczu stanowi zatem poniekąd naturalną konsekwencję wszystkich tych zjawisk. Choć trudno zupełnie wyeliminować ryzyko jego wystąpienia, na szczęście poprzez zastosowanie odpowiednich działań można znacznie ograniczyć jego następstwa.

Jak oszczędzić na energii i czy warto zmienić dostawcę?

0
Jak oszczędzić na energii i czy warto zmienić dostawcę?

Energia jest nam niezbędna do życia, to niezaprzeczalny fakt. Ponieważ ceny ostatnio znowu wzrastają, wielu z nas zastanawia się nad tym, jak obniżyć koszta i zaoszczędzić. Zmiany te nie są zależne od nas. Wpływ na tę sytuację mają od jakiegoś czasu przede wszystkim regulacje prawne, które zostają wprowadzone przez Unię Europejską. Ponieważ Polska, jak każdy członek Unii, zobowiązała się do podjęcia kroków w zakresie obniżania emisji CO2 do atmosfery, musiała zrealizować zaplanowane zadania. Niestety, liczne zaniedbania doprowadziły do tego, że obecnie nie jesteśmy w stanie sprostać rygorystycznym prawom. Oznacza to, że nasz kraj musi kupić dużo więcej praw do emisji CO2. Rząd jednak na potrzeby ustawy o zamrożeniu cen energii i wypłacie rekompensat dla każdego dostawcy energii sprzedaje tzw. darmowe pule emisji, aby w ten sposób zdobyć pieniądze na pokrycie kosztów wprowadzonej ustawy. Dostawcy energii dążą do tego, aby utrzymywać jak najniższe ceny, żeby pozostać atrakcyjnymi dla swoich klientów, jednak biorąc pod uwagę fakt, że obecnie na rynku energii panuje chaos ze względu na brak odpowiednich rozporządzeń do ustawy, jest to bardzo trudne.

Od jakiegoś czasu do łask powrócił gaz, jako dobra forma ogrzewania. Ilość wydobywanego gazu na terenie Polski wzrasta systematycznie. Głównym celem tego procesu jest uniezależnienie się od Rosji, która pozostaje jednym z głównych importerów tego surowca w Europie. Niezależnie od tego z jakiego rodzaju energii do ogrzewania korzystamy, musimy pozostać czujni, aby regularnie wprowadzać rozwiązania, które pozwolą nam na oszczędności.

Energooszczędność

Dobrym sposobem na to, aby dostawcy energii wysyłali nam niższe rachunki, jest zmienianie urządzeń na energooszczędne. Nowsze sprzęty RTV oraz AGD mają o wiele niższe zużycie energii niż te, które były wprowadzane na rynek lata temu. To samo tyczy się również żarówek. Pamiętajmy o tym, aby wyłączać niepotrzebne sprzęty. W przypadku światła czasami lepiej sprawdzi się pozostawienie zapalonej lampy, niż ciągłe włączanie i wyłączanie. Najwięcej energii każde urządzenie czerpie właśnie przy zaczęciu pracy.

Ocieplenie domu

Badania wskazują, że ocieplanie domu znacznie wpływa na jego energooszczędność. Dom pasywny (czyli taki, który od podstaw projektowany jest z założeniem, aby jak najwięcej energii oszczędzać lub pozyskiwać ze źródeł naturalnych) potrzebuje jedynie około 20 kWh na m2 (rocznie), energooszczędny do 70, ocieplony do 150, a nieocieplony… aż 200! Dlatego jeśli planujemy remont domu, lub dopiero zamierzamy go zbudować, warto postawić na nowoczesne rozwiązania energooszczędne. Choć początkowo mogą się one wydawać dużo droższe, to w perspektywie kilkudziesięciu lat inwestycja z pewnością się zwróci.

Zmiana dostawcy energii

Bardzo niewielu z nas decyduje się na zmianę dotychczasowego dostawcy. Nie zawsze jest to błąd. Ale musimy być świadomi, że poprzez takie praktyki może dojść do sytuacji, w której po prostu stracimy sporo pieniędzy. Okazuje się, że po zmianie jesteśmy w stanie oszczędzić rocznie nawet kilkaset złotych! (w przypadku przedsiębiorstw liczby te oczywiście znacznie wzrastają!). Liberalizacja rynku doprowadziła do tego, że możemy swobodnie decydować o tym, kto będzie nam dostarczał energię.

Jak zdecydować o zmianie dostawcy energii?

Możemy oczywiście sprawdzać każdą ofertę po kolei. Może się jednak okazać, że będziemy interesować się taką firmą, która nie świadczy usług na terenie naszego województwa czy powiatu i nasze wysiłki pójdą na marne. Dlatego warto posłużyć się porównywarką cen energii. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które szybko i sprawnie podpowie nam, czy zmiana jest możliwa i jakie profity nam przyniesie.

Gdzie znaleźć taką porównywarkę? Bardzo dobrą propozycją będzie skorzystanie ze strony optimalenergy.pl. Dzięki niej w kilku krokach przejdziemy przez cały proces i dowiemy się wszystkiego, co będzie nam potrzebne do podjęcia decyzji.

Okna Veka – jakie kupić?

0
Okna Veka - jakie kupić?

Wybór okien nie może być pochopną decyzją. Najważniejsze jest to, aby były one funkcjonalne i dobrze dopasowane do naszych potrzeb. Wbrew pozorom nie zawsze wybór jest prosty. Należy przeanalizować wszystkie najistotniejsze parametry. Cena powinna odgrywać drugorzędną rolę – oczywiście jest ona istotna, jednak priorytetem jest to, aby stolarka okienna była solidna oraz komfortowa w użytkowaniu. To inwestycja na długie lata. Ogromną popularnością cieszą się takie modele, jak Veka Alphaline 90 oraz Veka Softline 82. Co sprawdzi się lepiej? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Poniższy poradnik z pewnością wiele rozjaśni.

Co porównać?

Podczas wyboru okna należy zwrócić uwagę na odporność na obciążenie wiatrem. Jest to szczególnie istotne, gdy budynek znajduje się w nieosłonionych miejscach. Dużą rolę odgrywa także wodoszczelność – to właśnie ona zmniejsza ryzyko pojawienia się wilgoci, czy też grzybów. Jest to szczególnie zauważalne wokół ramy okiennej. Kolejnym parametrem jest przepuszczalność powietrza. Okna muszą zapewniać optymalny mikroklimat wewnątrz budynku. Szczelność ma bezpośredni wpływ na temperaturę w pomieszczeniu, a tym samym koszty ponoszone za energię. Nieszczelne okna sprawią, że ciężko będzie nam ogrzać budynek – ciepło będzie uciekać przez mikro szczeliny.

Oczywiście podczas zakupu okien liczy się ogólna wytrzymałość. Muszą one być odporne na warunki otoczenia, czy też często otwieranie oraz zamykanie. Elementy muszą być odporne także na uszkodzenia mechaniczne, a nawet włamanie. Istotnym parametrem jest izolacja akustyczna. Okna powinny uchronić nas przez hałasem z otoczenia. Warto również porównać m.in. przenikalność cieplną, czy też przenikalność światła. Porównywane modele okien mają niemal identyczne cechy. Poniżej przedstawiono trzy parametry, które przeważają na korzyść jednego z nich.

Ościeżnice

Mogłoby się wydawać, że wyżej wymienione okna Veka są niemal identyczne. Nic bardziej mylnego. Ościeżnica Alphaline 90 jest relatywnie prosta, co ma swoje plusy oraz minusy. Znajdziemy tutaj cztery odmiany kształtowników. Softline 82 cechuje się o wiele bardziej rozbudowaną konstrukcją. Gwarantuje nam to szerszy zakres regulacji. Łatwiej będzie nam dopasować okno do osobistych wymagań. Z drugiej strony większa ilość komponentów może być problematyczna w przypadku awarii.

Jeśli chodzi o ramy ościeżnic, to Veka Softline 82 nie posiada posiadają uszczelnienia środkowego, jednak dostępna jest również wersja z uszczelką środkową. Alphaline 90 to klasyczny profil, który posiada uszczelnienie z ekstrudowaną płetwą środkową, co jest lepszym rozwiązaniem. Należy podkreślić, że w obu przypadkach mamy do czynienia z inną konstrukcją uszczelnienia, jednak efekt końcowy jest niemal identyczny.

Skrzydła

Rama skrzydła jest bardzo ważnym elementem. Wyżej wymienione modele są zbliżone pod względem konstrukcyjnym. Okna o mniejszej szerokości nie pozwalają na zamocowanie oszklenia, które waży więcej niż 40 kg. Alphaline 90 o szerokości skrzydła 90 mm odpowiada Softline 82 o szerokości 84 mm. Wynika to z parametrów technicznych. Należy wspomnieć, że drugi model występuje w dwóch wariantach.

Testy doświadczonych ekspertów udowodniły, że Alphaline 90 ze względu na budowę ościeżnicy oraz skrzydła wykazuje wyższą szczelność. Zawdzięczamy to w dużej mierze zastosowanym kształtownikom.

Słupki stałe

Słupki stałe mają duży wpływ na ogólną wytrzymałość okna. To one decydują o m.in. odporności na parcie wiatru. Ponadto stanowią one podparcie dla całej konstrukcji. Z oczywistych względów muszą spełniać one określone normy, a komponenty powinny być żywotne i niepodatne na zniszczenia i deformacje.

Komponenty zastosowane w Alphaline 90 wykazują o wiele lepsze parametry. Są one mniej podatne na oddziaływanie zmiennych różnic temperatur. Wytrzymałość słupków stałych w obu modelach jest inna. Przeprowadzone analizy wykazały, że to Veka Alphaline 90 jest modelem mniej narażonym na utratę parametrów użytkowych, czy też akustycznych. Oznacza to, że pomimo intensywnego użytkowania dłużej pozostanie ono w pierwotnym stanie.

ZOBACZ TEŻ