Citeam.pl. Czy nowy serwis zakupowy Allegro zawojuje rynek?
Wczoraj wieczorem otrzymałem krótką informację prasową o starcie nowego projektu Grupy Allegro. Czym jest Citeam.pl i czy faktycznie ma szansę na podbicie polskiego rynku?
Allegro promuje Citeam.pl hasłem „Zakupy grupowe w Twoim mieście”. Mamy więc do czynienia z kolejnym klonem obecnego także nad Wisłą Groupona.
Witryna nie różni się specjalnie od większego konkurenta. Użytkownik wybiera miasto i przegląda aktualne lub archiwalne oferty. Przy każdej podana jest zniżka i liczba osób, które kupiły produkt.
Podobnie jak w innych serwisach zakupów grupowych oferty nie powalają na kolana. Zazwyczaj dotyczą zabiegów kosmetycznych, szkół tańca czy restauracji. Elektroniki brak.
Niektóre kupony można realizować tylko w określonych miastach, inne na terenie całego kraju.
Zaletą Citeam.pl mają być duże rabaty (do 90%) i korzystne warunki współpracy ze sprzedawcami (10% prowizji i krótki termin płatności – 3 dni od wygaśnięcia oferty).
Uruchomienie nowego serwisu Grupy Allegro to kolejny przykład ślepego kopiowania zachodnich trendów nad Wisłą. Od dawna specjalizuje się w tym chociażby Nasza Klasa.
10 zaskakujących faktów na temat YouTube
W przypadku Citeam.pl szansa na sukces jest jednak moim zdaniem spora. Allegro ma bardzo duży potencjał, sporą bazę użytkowników i środki finansowe.
Jedyne, co musi zrobić, to połączyć internetowe aukcje z grupowymi zakupami. Umożliwić profesjonalnym sprzedawcom z Allegro sprzedaż kuponów rabatowych w ramach Citeam.pl.
Czy faktycznie za jakiś czas dojdzie do integracji obu witryn? Zobaczymy.
-
KrisK
-
gjhgfds
-
http://www.nieziemskie.com/dziwne/wyspa-lalek/ wyspa lalek
-
Marian Zakrzewski


![Nie tylko Allegro. Alternatywne serwisy aukcyjne nad Wisłą [TOP 5]](http://s1.blomedia.pl/vbeta.pl/t/135x84/2011/02/eBay-135x84.jpg)






![Najpiękniejsze klasyczne modele BMW [galeria]](http://s1.blomedia.pl/www.smartdriver.pl/t/135x84/2012/05/BMW-319-1-Roadster_1935.jpg)
![Mordercza kosiarka to poważna Sprava [wideo]](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2012/05/steakknife-saw-286401-240x168.jpg)
![Pierwsza lustrzanka dla zaawansowanego amatora do 8000 zł [forum]](http://s2.blomedia.pl/fotoblogia.pl/t/135x84/2012/05/lead2-56245-270x150.jpg)
![Abecadło [giveaway]](http://s2.blomedia.pl/applemania.pl/t/135x84/2012/05/abesadlo-43166-224x168.jpg)


