• Odmień swojego Maca

     - Odmień swojego Maca
    Wiadomo, z każdym systemem dostarczane jest standardowo jakieś oprogramowanie, czasami po żmudnych poszukiwaniach udaje Nam się odnaleźć program spełniający większość wymagań, ale czasami się to po prostu nie udaje. LifeHacker opublikował listę dobrych - alternatywnych programów przeznaczonych dla Mac OS X, więc jeżeli jesteś użytkownikiem tego właśnie systemu może uda Ci się znaleźć coś czego do tej pory nie znalazłeś, a być może przyda Ci się. Adium – multikomunikator, dla osób, które odczuwają pewien niedosyt i nie wystarcza im to co ma do zaoferowania iChat DiskInventoryX – zobacz, jakie pliki zabierają najwięcej miejsca w Twoim Macu Firefox – tej przeglądarki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać Growl – Uniwersalny program, który powiadomi Cię o wielu rzeczach dziejących się w systemie InstantShot! - alternatywa dla Graba, oferująca więcej funkcji niż ten pierwszy iSquint – program ten pozwala skonwertować pliki video do formatu przyjaznego iPodom KeePassX – aplikacja pozwalająca w sposób bezpieczny gromadzić hasła. Mozzy – bardzo przydatny, pozwala na zgromadzenie backupów do 2GB TextWrangler – edytor tekstu, oferujący bardzo wiele przydatnych opcji Transmit – płatny klient FTP, ale podobno wart każdego centa The Unarchiver – kiedy SuffIt Expander nie rozpoznaje formatów takich jak .tar, Unarchiver z pewnością sobie z nim poradzi
  • Rozrywkowy MySpace

     - Rozrywkowy MySpace
    Serwis MySpace od przyszłego roku ma stać się znacznie bardziej rozrywkowy (jakby do tej pory był mało rozrywkowy), a wszystko za sprawą gier. Każdy użytkownik będzie mógł do swojego profilu dodać gry, które obsługują tryb multiplayer – a wszystko za sprawą umowy zawartej właśnie między MySpacem a Oberon Media Inc. W ten sposób MySpace dołączy do zaszczytnego grona największych firm korzystających z usług Oberon Media, do którego do tej chwili należą Yahoo!, Microsoft, czy AOL. W ręce użytkowników udostępnione zostanie SDK (Software Development Kit – zestaw narzędzi dla programistów), który pozwoli na tworzenie własnych gier. Właściciele MySpace mają nadzieje, że wdrożenie nowej usługi przyciągnie kolejnych użytkowników i stanie się miejscem dla kolejnej grupy ludzi jakimi są fani gier.
  • Vista wio na całego!

     - Vista wio na całego!
    Firma z Redmon może się cieszyć dobrymi wynikami sprzedaży swojego najnowszego dziecka – Windows Vista. Z całego świata spływają bardzo pozytywne wieści, jakoby Vista biła wszelkie dotychczasowe rekordy sprzedaży ustanowione przez Windows XP. Do tej pory nabywców znalazło blisko 88 milionów kopii systemu Windows Vista, czyli dwukrotnie więcej niż XP w analogicznym okresie czasu, jednak liczby te nie mają zbytniego odzwierciedlenia, dlatego, że informatyzacja społeczeństwa bardzo dynamicznie przyspieszyła. Widać, że mimo bardzo krytycznych opinii ekspertów ds. bezpieczeństwa ludzie i tak bardzo chętnie sięgają po nowy system z Redmond. Dodatkowo czynnikiem wpływającym na wzrost popularności jest... prawo (Unijne), które obliguje firmy sprzedające komputery do dołączania systemu operacyjnego – w większości wypadków dodawany jest właśnie najnowszy system Microsoftu a znacznie rzadziej alternatywny – Linux.
  • fotofix.com – zrób z siebie bóstwo

     - fotofix.com – zrób z siebie bóstwo
    Jeśli chcesz wyglądać jak z okładki dobrego magazynu masz kilka możliwości do wyboru. Możesz zorganizować za grube pieniądze sesję fotograficzną ze stylistami, makijażystami i najlepszym fotografem. Często wystarczy jednak znajomość Photoshopa. Co jednak z tymi, którzy nie znają się na programach graficznych? Jest takie rozwiązanie – fotofix.com. To nowy serwis do obróbki zdjęć, ale taki, który stawia na upiększanie. W fotofix.com można do wygładzić skórę, zmienić cerę, wyszczuplić ciało czy wybielić zęby. Ale najlepsze jest to, że to nie automat będzie poprawiał zdjęcie. Po drugiej stronie są ludzie, profesjonaliści, którzy wg. naszego zlecenia upiększą zdjęcie. Dlatego ważne jest, żeby przy składaniu zamówienia, dokładnie opisać co chcemy osiągnąć. W takiej sytuacji jasne jest, że serwis nie może być darmowy. Na wstępnie kupujemy kredyty – niecałe 5 dolarów za 5 kredytów. Podstawowa obróbka kosztuje 1 kredyt i obejmuje odpowiednie skadrowanie zdjęcia, korektę kolorystyczną i usunięcie czerwonych oczu. Zaawansowana obróbka kosztuje 5 kredytów, i za tą cenę mamy poprawioną gładką skórę, wybielone zęby, poprawiony wedle życzenia kolor włosów, zmienione tło, wyszczuplone ciało... Na efekt trzeba czekać do 24 godzin. Jeśli prawdą jest, że za te 5 dolarów otrzymamy profesjonalnie obrobione i przygotowane zdjęcie, to chyba warto. Od vbeta.pl wielki plus za taki ludzki pomysł na serwis fotograficzny!
  • GifTube.com

     - GifTube.com
    O YouTube.com słyszał chyba każdy, Kto miał chociaż raz styczność z Internetem. Wiadomo - YouTube gromadzi filmy, nagrania, pliki wideo w jednym miejscu - można je dodawać, komentować, przeglądać, wysyłać znajomym itp. Podobnie funkcjonować ma GifTube.com - strona ta, gromadzi różnego rodzaju animowane gify. Podzielone sa one na główne kategorie "Zabawne", "Ulubione", "Sport", "Kreskówki", wybierając kolejne kategorie otrzymujemy listę Gifów pasujących do wskazanej kategorii. Możliwe jest także wyszukiwanie animacji, przy pomocy tagów (które sa przypisywane w trakcie dodawania). Serwis do tej pory nie zyskał zbyt wielkiej rzeszy fanów i użytkowników, jednak jego popularność powoli rośnie i z pewnością z czasem uda mu się zgromadzić swoich zwolenników, ale mnie osobiście nie porwał. GifTube.com