Błędy URI także w produktach Microsoftu

microsoft-logo.jpgFirma Secunia poinformowała o tym, że w aplikacjach Outlook Express i Outlook 2000 występują błędy URI. Wcześniej Secunia informowała o tym samym błędzie, tyle, że dotyczył on Firefoksa, Skype’a, Adobe Readera, Mirandy, Netscape’a oraz mIRCa. Podatność na atak polega na tym, że użytkownik któremu podstawiona została spreparowana strona, na skutek wykonania kodu pozwala na uruchomienie dowolnej aplikacji w systemie.

Microsoft stanowczo zaprzeczał dotychczas, że błędy URI dotyczą także ich produktów, jednak wcześniej utrzymywał, że wina leży po stronie producentów oprogramowania.

  • sfora
  • śledzik
  • blip
  • flaker
  • skomentuj

Dodaj komentarz

Komentarze moderowane są przez redakcję. Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa będą usuwane. Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.

Najnowsze w Blomedia.pl


Subskrybuj nasz newsletter